Раніше у ДТЕК попередили, що влітку можливі відключення світла у зв'язку зі зростанням навантаження у мережі. Це станеться у випадку, якщо не буде відновлена теплова генерація, підвищиться споживання електроенергії через спеку, а також у випадку браку обсягу електроенергії, яку Україна отримує з Європи і відсутності можливості транспортувати світло.

Дивіться також Чи будуть знову відключення світла: росіяни зруйнували одну із найбільших ТЕС в Україні

Ситуація зі світлом

Денис Шмигаль повідомив, що уже кілька днів Україна вимушена покривати дефіцит в енергосистемі за допомогою європейських партнерів.

Енергетики роблять усе можливе, щоб утримувати ситуацію та швидко здійснювати ремонти. Як і на початку повномасштабної війни, мусимо згуртуватися, щоб бути стійкими,
– повідомив він.

Прем'єр-міністр закликав українців більш ощадливо використовувати світло, особливо в ранкові та вечірні години пікових навантажень. Водночас Шмигаль звернувся й до бізнесу з проханням максимально залучати імпорт електроенергії та використовувати, за наявності, альтернативні джерела живлення.

Що відомо про відключення

  • У Міненерго зазначали, що вони вже мають готові графіки відключень на випадок, якщо цього потребуватиме енергосистема. Енергетики зазначають, що ймовірність обмежень електроенергії влітку дуже висока – якщо обстріли енергоструктури триватимуть. Водночас мова про тимчасові вимкнення, а не тотальний блекаут.
  • Експерти з енергетики переконані, що перші планові відключення по усій Україні можуть виникнути у липні – серпні. Причиною є те, що в Україні буде пік споживання, пов'язаний з дуже спекотною погодою. Тобто громадяни почнуть вмикати кондиціонери, аби охолодитися – відповідно навантаження зросте.
  • Міненерго також закликали українців допомогти у стабілізації енергосистеми. Для цього потрібно зменшити використання електроенергії у пікові години – особливо з 19 до 22. Гендиректор Yasno переконаний, що це потрібно робити щодня впродовж 2024 року, аби вибудувалася звичка.