Відсутність гостей грандіозності не завадила, але склалося враження, що російська влада геть не хотіла, аби яскраве дійство могли побачити москвичі.

9 травня – безперечно головне свято Росії. На Красній площі все відбувається, як завжди, помпезно. Центром Москви проїхала як техніка, на якій 71 рік тому брали Берлін, так і найновіші танки і броньовики.

У небі влаштували авіашоу 71 літак та гелікоптери. Це мало символізувати 71 рік з часу перемоги. Літаки випускають кольоровий дим – на честь російського триколора. Вперше марширує жіночий батальйон. Всього ж нині по Красній площі пройшло маршем 10 тисяч військових.

Втім, побачити все дійство наживо москвичі не могли: на трибунах – в основному родичі нинішньої військової верхівки та іноземці. Зайвих охорона на Тверську не пускала. Хочете дивитися парад – вмикайте телевізор. Саме так більшість росіян й почула нині промову Володимира Путіна.

Дякував глава Кремля ветеранам, які рятували від нацистів Європу. Таких на трибунах зібрали біля двох тисяч. Але чи справді всі вони пережили війну? Адже наймолодшим має бути щонайменше 80 років. Ветерани з трибун розповідають, що пішли воювати в 11-12 років. Дехто тікає від камер, а дехто – охоче розповідає про свій бойовий шлях.

Раніше журналісти неодноразово знаходили самозванців. Ось в 2010 році пані Шалпан Гриняєва позує на камери як полковниця. А наступного року – стала генералом.

Таких липових ветеранів вираховують по орденах. На жодний – у них немає посвідчення, тож самозванців доволі легко вивести на чисту воду. Чи то вони це зрозуміли і перестали приходити ганьбитися на паради, чи то стали краще маскуватися. Але знайти ряджених на цьогорічному параді в Москві так і не вдалося.

Зазначимо, президент Росії Володимир Путін знову "забув" привітати Президента України Петра Порошенка з річницею Дня перемоги над нацизмом.