Причини війни банальні — бажання Великобританії накласти руку на алмазні та золоті копальні бурів. Наприкінці 19 століття бури — потомки голландських колоністів — створили дві незалежні держави на півдні африканського континенту — Трансвааль та Оранжеву.
На цій території виявили величезні поклади дорогоцінного каміння та корисних копалин. Незважаючи на те, що дозвіл на розробку належав виключно британцям, Лондон захотів отримали шахти не в оренду, а у власність. Тому на територіях, де компактно проживали англійські колоністи, стали ширитися сепаратистські настрої. Їх усіляко підтримувала влада Капської колонії, яка належала британцям та з трьох боків оточувала незалежні бурські держави.
Війна стала пробою пера різноманітних військових інновацій. Так, вперше масово було застосовано кулемети, камуфляж та впроваджено концентраційні табори. Бури першими розвинули та почали вдосконалювати мистецтво снайперів. Саме завдяки бурським снайперам британці вивчили суворий урок — не віддавати честь командирам на полі бою та не прикурювати трьом від одного сірника.
Війна завершилася 31 травня 1902 року. Держави бурів втратили незалежність і разом зі всіма копалинами перейшли під юрисдикцію британської корони.