Обрання Саакашвілі главою Грузії стало логічним завершенням "революції троянд" – народних виступів, причиною яких стала фальсифікація владою результатів виборів до парламенту в листопаді 2003-го року.

Головне невдоволення грузинів викликала неспроможність президента Шеварнадзе врегулювати проблемне питання двох бунтівних регіонів – Абхазії та Південної Осетії. До того ж Шеварнадзе, який керував Грузією з початку здобуття незалежності, відмовлявся проводити в країні реформи.

Останньою краплею, яка переповнила чашу народного терпіння, стала фальсифікація результатів парламентських виборів. Михайло Саакашвілі – головний опонент Шеварнадзе на чолі зі своїми прихильниками захопив будівлю парламенту. В руках протестувальники тримали троянди, що і дало назву мирній революції.

Шеварнадзе не залишалося нічого іншого, як зректися влади та виїхати з країни. На перевиборах глави держави впевнену перемогу здобув Саакашвілі.

Прийшовши до влади, новий президент запустив безпрецедентну програму реформ. За дуже короткий час Саакашвілі вдалося здолати корупцію у силових структурах та покращити добробут населення.

Проте провальна серпнева війна у 2008 році та низка зовнішньополітичних промахів призвели до того, що у 2013 році політсила Саакашвілі залишилася в меншості. А сам президент був змушений віддати владу своїм політичним суперникам.