До презентації Енгельбарта комп'ютери вважали громіздкими та шумними машинами, які швидко все обчислюють, але довго думають. Та коли Енгельбарт представив графічне управління в режимі реального часу — ефект був вражаючим.
Перша миша була великою та громіздкою, в дерев'яному корпусі. Комерційна модель мала два колесика, які давали змогу рухати курсором по вертикалі та горизонталі. Користувачі спершу проігнорували винахід — комп'ютерна миша була занадто новаторською для того часу.
Першим комп'ютером, який отримав маніпулятор, став "Ксерокс 8010", який випустили у 1981 році. Мишка мала три кнопки і коштувала 400 доларів — дуже пристойні на той час гроші.
У 1983-му році фірма Apple випустила однокнопкову мишу для комп'ютера "Ліза", її вартість змогли зменшити до 25-ти доларів завдяки використанню пластику та інших дешевих матеріалів.
З 1985-го року практично всі комп'ютери отримали маніпулятори. У СРСР, наприклад, аналогом комп'ютерної миші був маніпулятор "Колобок" з важкою металевою кулею, яка не була покрита гумою. Важив "Колобок" майже кілограм. Зараз ці миші — раритет і користуються неабиякою популярністю серед колекціонерів різноманітного комп'ютерного "заліза".