Щоправда, першим європейцем, який спробував закурити, був аж ніяк не Колумб, який вважав куріння марною тратою часу, а член його команди – Родріго де Херес. Він, очевидно, і став першою жертвою тютюну – куріння коштувало йому 7 років в'язниці. Адже коли він повернувся до Іспанії і почав на людях видихати дим, його сприйняли за одержимого дияволом. Тож першою організацією, яка офіційно розпочала боротьбу з тютюнопалінням, сміливо можна назвати інквізицію.

Самі ж індіанці споконвіку вирощували тютюн. Однак, його дим використовували як важливий засіб проведення релігійних обрядів, у медицині та під час дипломатичних заходів. Усім відоме поняття "люльки миру". Європейці доволі швидко звикли до нікотину. Більше того, найбільш підприємливі, відчувши запах грошей у тютюновому диму, поширили чутки про те, що куріння корисне. Старий Світ з радістю задимів люльками. Індустрія тютюнопаління почала приносити шалені гроші.

Так триває і до тепер. Тютюнові компанії заробляють мільярди доларів на здоров'ї своїх клієнтів. Зокрема, витрати на сигарети входять до пріоритетних і для багатьох українців. У середньому на цигарки середньостатистичний курець витрачає щонайменше 3,5 тисячі гривень на рік. Водночас, за даними ВООЗ, у світі від хвороб, спричинених тютюнопалінням, кожні 6 секунд помирає людина.