Шлях до незалежності Косова почався ще у 1991 році на хвилі розвалу Югославії. Проте аж до 2008-го року усі намагання отримати самостійність закінчувалися провалом. Після чергового конфлікту у 1999 році Косово потрапило під керівництво ООН, з того часу почалося формування органів влади.

Після проголошення незалежності Косова бунтівний край одразу ж визнали десятки країн світу. Зараз ця цифра зросла до понад ста країн. Україна, до слова, незалежність бунтівного сербського краю не визнала, так само як і Росія та інші держави СНД.

Головним противником визнання незалежності Косова є Сербія. У Бєлграді переконують, що ніколи не віддадуть частину своєї території.

Щоправда, завдяки обіцянкам вступу до ЄС, з кожним роком Сербія поступово пом'якшує свою позицію, проте до повного визнання незалежності республіки ще дуже далеко.

Косово, в свою чергу, теж хоче стати членом об'єднаної Європи, але не може поки що цього зробити через конфлікт із Бєлградом.

Зараз у Косово мешкає понад 1,8 млн людей, територія краю — 10 тисяч квадратних кілометрів.

Переважну більшість населення складають албанці, проте на півночі краю компактно проживають серби, які не визнають незалежності краю і постійно виступають за повернення Косова у склад Сербії.