Мустафа Джемілєв повідомив, що кримські татари від початку агресії Росії 2014 року не визнавали окупаційної влади, і все ще чекають на повернення в склад України.

Читайте також Від Криму нічого не залишилося, – Зеленський про руйнування росіянами українського півострова

Що відомо про плани деокупації Криму

Український депутат Джемілєв повідомив, що говорив із свідомими людьми, що лишилися на окупованому півострові, і ставлення до України у кримських татар дуже позитивне: "хоч перетворіть усе на пекло, тільки приходьте швидше". Та мирним шляхом Крим до України вже не повернеться.

Вони самі закрили всі шляхи для перемовин. І зараз іншого шляху, окрім військового, не залишається. Коли мені телефонують співвітчизники із Криму, запитують, як справи, які перспективи, я кажу, що, швидше за все, буде силове звільнення. Кажу, що ми будемо стріляти, зокрема по військових базах у Криму,
– заявив Джемілєв.

Джемілєв пригадав, що на початку повномасштабного вторгнення, під час російсько-українських переговорів, основною вимогою України було відвести війська ворога до позицій станом на 24 лютого 2022 року. Питання Криму та Донбасу мали вирішувати окремо, та майже відразу речник Путіна Пєсков заявив, що повернення Криму до України обговорюватися не буде.

Хто такий Мустафа Джемілєв


Мустафа Джемілєв – український політичний діяч кримськотатарського походження та правозахисник, дисидент, політичний в'язень і чинний народний депутат. З 1991 по 2013 рік обіймав посаду голови Меджлісу. За свої погляди за часів Радянського Союзу був виключений з університету та судимий сім разів.

Та у ЗСУ також переконані, що Крим буде звільнений: Тарас Березовець, офіцер Збройних сил, спрогнозував, що під час відступу окупанти тікатимуть вплав та дорогою назад мінуватимуть усе на своєму шляху. Таку тактику вороги вже застосовували під час "жестів доброї волі" в Харківській та Херсонській областях.

Що відбувається в Криму: останні новини

  • Окупанти, вочевидь, вже передчувають контрнаступ ЗСУ, тож починають обкрадати навіть "свій" Крим і вивозять звідти зерно. Для росіян це не нова тактика – від початку повномасштабного вторгнення окупанти викрали в України пшениці на мільярд доларів.
  • Ескендер Балієв, член Меджлісу кримськотатарського народу, розповів, що окупанти продовжують чинити репресії у Криму: нещодавно росіяни провели обшуки в одній з мечетей у Сімферополі. Там вони шукали українських патріотів.
  • Агенти руху "Атеш" проникли на оборонні споруди у Криму і викрили весь план захисту росіян від українського контрнаступу. Та російські окупанти продовжують цинічно стверджувати, що жодного руху опору у Криму немає.