Дані показують, що вперше російський паспорт Пономарьов отримав у 2003 році в Рибновському районі Рязанської області. Підставою для отримання статусу громадянина Росії став так званий обмін.

Читайте також Любителька Путіна Наталія Орейро отримала російське громадянство

Щоб отримати паспорт, мав жити у Росії 5 років

Підпис Пономарьова стоїть у супровідній заяві. Там у пункті про наявність іноземного громадянства вказано умову для отримання російського паспорта. Згідно із нею, Пономарьов мав безперервно проживати на території Росії не менше 5 років.

У 45 років нардепу, згідно із законами країни-окупантки, паспорт йому замінили на новий. Зробили це у тому ж Рибновському районі Рязанської області у 2007 році, нардеп спеціально подав нову заяву.

Те, що Пономарьов має новий російський паспорт підтверджує і сайт Головного управління з питань міграції МВС Росії. Там дані його попереднього паспорта відображаються як недійсні через "заміну на новий", а нового документа серед недійсних немає.

Розслідування виявило у нардепа російський паспорт: дивіться відео

Що каже проросійський нардеп

Олександр Пономарьов не одразу зізнався розслідувачам, що таки має російський паспорт. Мовляв, це було ще за радянських часів і паспорт анулювали.

По-моєму 1986 рік, це ще було до розділення країни,
– зазначив депутат.

Втім, коли розслідувачі показали члену фракції ОПЗЖ витяги про його російські документи, то Пономарьов змінив думку. Він зробив вигляд, що начебто сам паспорт не забирав. А тоді сказав, що може і забирав, але не пам'ятає і не знає, чи є документ.

Депутат також сказав, що вважав паспорт анульованим і не знає, чи він дійсний. Водночас не зміг пояснити, з якою метою у 2003 році подав документи на російське громадянство.

"Ні разу не користувався паспортом"

За останні 15 років я був там всього лише раз і то: зі своїм українським паспортом і на будівельній виставці,
– запевнив депутат.

Водночас офіційні дані, які знайшли журналісти, стверджують протилежне. Згідно із ними, за останні 15 років Олександр Пономарьов щонайменше чотири рази приїжджав до Росії. Востаннє це було у лютому 2017 року.

Російські паспорти в українців