За повідомленням чорногорських ЗМІ, у переліку – 34 громадяни Росії, активи яких арештували. У списку є Олексій Громов, якого називають "куратором кремлівської пропаганди".

До теми Росія втратила свого основного клієнта – Євросоюз, – економіст про наслідки санкцій

Хто потрапив у списки

Заарештували активи депутатів від "Єдиної Росії", КПРФ, ЛДПР та "Справедливої Росії". Згадується і ім'я Сергія Іванова, який є членом Радбезу Росії. Щодо Громова, то він, ймовірно, курує кремлівську пропаганду та інформаційну політику – зокрема, через державні телеканали.

ЗМІ пишуть, що перелік – не є остаточним і в нього можуть вносити корективи. Вся заарештована нерухомість росіян розташована у таких містах як Херцег-Новий, Будва і Жабляк.

Росіяни можуть реєструвати майно через підставні компанії

Не виключено, що майном – нерухомістю, яхтами та компаніями – росіяни володіють через підставні компанії. Про це повідомив директор дослідницького центру MANS Деян Міловац. Це має стати об'єктом розслідування щодо того, хто дозволив підозрілому капіталу увійти в Чорногорію.

Хто потрапив під санкції у Чорногорії / Скриншот Vjesti

Що відомо про Олексія Громова

62-річний Громов ще з 2012 року тримається на посаді першого заступника голови адміністрації президента Росії. Він – випускник історичного факультету Московського держуніверситету, ще під час навчання був комісаром комсомольського оперзагону.

Громов почав кар'єру в МЗС СРСР, а потім продовжив – в МЗС Росії. У 90-х роках працював консулом у Братиславі, а згодом радником посольства. З 1996 року став керівником пресслужби Бориса Єльцина. З 2000 – керівник пресслужби Путіна. З 2008 року працює в адміністрації президента – спочатку заступником, а згодом першим заступником голови.

Читайте також Новий "кіндер-сюрприз" Путіна осоромився знаннями географії, але ЗСУ все виправлять

Позиція Чорногорії щодо війни Росії в Україні

Дивіться у відео: про зустріч "Рамштайн-3" та що вона може принести Україні