Про це свідчить відповідний проект закону №5313 "Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації" на сайті парламенту.

Авторами законопроекту є народні депутати з фракції "Народний фронт" Микола Княжицький і Вікторія Сюмар.

Зазначимо, що проект закону пропонує внести зміни до статті 10 закону України "Про телебачення і радіомовлення" з метою закріплення законодавчі гарантії використання державної мови для здійснення телерадіомовлення, а також встановлення мінімальної частки телевізійних передач, в тому числі передач новин, державною мовою протягом доби.

Так, законопроект пропонує встановити, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення частка передач і/або фільмів українською мовою має становити не менше 75% протягом доби в кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00; для відповідних телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення пропонується встановити обов'язкову частку на рівні 50%.

Читайте також: Кохана Лещенка розлючена через україномовні квоти на радіо

Окремо законопроектом пропонується встановити обов'язкову частку передач новин державною мовою, а саме не менше 75% від загальної тривалості всіх передач новин в кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00.

При цьому в законопроекті пропонується уточнити, що передача вважається виконаною українською мовою, якщо всі виступи дикторів (ведучих) передачі виконані виключно українською мовою. Однак допускається використання без дублювання і озвучення репортажів з місць подій, які не супроводжуються коментарями або іншим текстовим супроводом ведучого, трансляцій виступів запрошених учасників передачі (гостей), а також музичних творів.

Читайте також: Ніякої російської, – міністр заборонив мову сусіда в українських аеропортах

Через продовження збройного конфлікту з Російською Федерацією, особливе обурення викликають у громадян випадки невикористання державної мови при здійсненні діяльності в сфері телерадіомовлення, що призводить до різного роду суперечок і конфліктів. У такий непростий для нашої держави час завданням законодавчого органу є прийняття всіх можливих заходів в рамках законодавства для захисту національних інтересів, задоволення суспільного попиту і стабілізації ситуації в країні,
– мовиться в пояснювальній записці до законопроекту.