На цьому Зеленський наголосив під час звернення до українців через сутички під Новими Санжарами.

Важливо: Ми стадо, чи ми нація, – звернення Володимира Зеленського через сутички в Нових Санжарах

Він подякував більшій частині українського суспільства за підтримку та готовність допомогти усім евакуйованим з Уханя людям.

Також український президент відзначив, що держава не залишить у біді жодного свого громадянина.

Кожен українець має чітко знати – моя держава мене не залишить. І неважливо хто я – полонений моряк, політичний в'язень, активіст, що потрапив у підвали на окупованих територіях, молода дівчинка з собачкою чи будь-яка звичайна людина, яка опинилась в епіцентрі нового вірусу. Я українець, а отже моя держава мене не залишить,
– наголосив Зеленський.

Цікаво: Вірусологи у спортивних костюмах: Зеленський пригрозив тітушкам через протести у Нових Санжарах

Президент відзначив, що усі евакуйовані з Китаю люди є здоровими і не мають ознак коронавірусу.

Не прокажені, не хворі чумою, не з рогами і копитами, а звичайні, нормальні люди пройшли обстеження і були допущені на літак. І вони точно чекали на інший прийом на своїй, як їм здавалось, рідній землі,
– сказав він.

Тому Зеленський наголосив, що усі провокатори, замовники та організатори протестів і сутичок у Нових Санжарах будуть покарані.

Звернення Зеленського до українців через ситуацію у Нових Санжарах: відео

Важливо! У жодної евакуйованої з Китаю людини немає симптомів коронавірусу чи іншої застуди. На обсервації у Нових Санжарах протягом 14 днів перебуватимуть 45 евакуйованих українців, 27 іноземців і персонал, який обслуговував людей на літаку.

Головне про сутички у Нових Санжарах

  • Кілька сотень жителів селища Нові Санжари ввечері 19 лютого вийшли на масові протести. Вони виступали проти розміщення у їх санаторії евакуйованих з китайського Уханю українців.
  • Вранці 20 лютого ситуація у селищі загострилася і туди приїхала поліція та Національна гвардія України. Силовики також привезли військову техніку, зокрема бронеавтомобілі.
  • Місцеві у цей час перекривали дороги, палили шини, та навіть влаштували сутички з поліцією, під час яких 9 силовиків отримали поранення.
  • Надвечір 20 лютого правоохоронцям вдалося відтіснити людей і зробити коридор для 7 автобусів з евакуйованими. У цей час місцеві почали кидати камінням в транспорт і кричати "Ганьба". Евакуйовані українці у відповідь показували серця.
  • Під час сутичок у нових Санжарах поліція затримала 24 людей та відкрила 5 кримінальних справ. 21 лютого 23 затриманих відпустили, а чоловіка, який кидав каміннням в автобус, – залишили під вартою.


Побитий автобус, у якому їхали евакуйовані з Китаю українці