Речник Держдепартаменту США відповідну заяву зробив під час інтерв'ю. Політик 21 липня перебуває з візитом в Україні.

До теми Єрмак заявив про новий саміт "нормандської четвірки"

У США прокоментували ймовірне долучення до нормандського формату

На даний момент, я вважаю, участь США в нормандському форматі, – це, напевно, не те, що допоможе вирішити проблему,
– заявив речник.

Він також пояснив, що проблемою є Росія. Адже вона "агресор, той, хто створює проблеми".

Дерек Шолле додав, що вони хочуть "підтримати переговорний процес і змусити Росію припинити те, що вона робить". Він також додав, що Джо Байден "чітко доніс" це до Володимира Путіна під час зустрічі.

Агресію Росії обговорять на зустрічі Байдена та Зеленського

Речник заявив, що це буде темою майбутньої зустрічі президентів (України і США – 24 канал).

"Прокласти шлях вперед до спільної роботи над зниженням напруженості та надати Україні підтримку, яка їй потрібна, щоб захистити себе", – заявив речник.

Нормандський формат: останні новини

  • Під час зустрічі з Ангелою Меркель президент України Володимир Зеленський заявив, що хотів би, щоб США допомогли у питанні мирного врегулювання на Донбасі. Це буде у нормандському форматі, якщо учасники будуть "за", або це буде в іншому форматі.
  • 4 липня спікер української делегації у ТКГ Олексій Арестович заявив, що Єрмак і Нуланд обговорили залучення США до нормандського формату. Він заявив, що результати знатимуть наприкінці липня.
  • 14 липня Андрій Єрмак заявив, що зустріч "нормандської четвірки" для врегулювання ситуації на Сході може відбутися вже найближчим часом. Німеччина, Франція та Україна мають говорити "єдиним голосом". Однак точну дату не назвав.