Ще 5 років тому - відмов було вдвічі більше. Зараз, під категорію "неблагонадійних", як правило, потрапляє молодь. Відсутність власного житла та стабільного заробітку - не привід ставити залізну завісу, наполягають молоді українці.

Навіть флеш-моб у знак протесту організували. Величезна копія шенгенської візи, в яку може вписати ім’я кожен охочий - відповідь вимогливій Європі. Організатори акції відправили запрошення у всі посольства країн ЄС. Але жодне не відреагувало.

“Але вони проявляють інтерес до цього питання, і ми з ними постійно контактуємо, щодо віз контактуємо”, - каже організатор акції Віталій Іляшенко.

Шенгенська віза, на якій поставили підписи близько 200 українців, незабаром помандрує до країн ЄС. Вже за декілька днів "шенгенку" розгорнуть на вулицях Варшави. Втім, експерти наголошують - Польща на сьогодні найлояльніша до українців держава.

“Після того, як Польща стала членом Євросоюзу Україна лишилась тим, тією прикордонною буферною зоною, яка обмежує тих самих нелегальних емігрантів з Азії на їх переміщення в Європу. І саме тому, зараз це є стримувальним фактором для вступу України в Євросоюз”, - каже експерт з євроінтеграції України Кім Веремійчук.

А от, прем’єр Микола Азаров випромінює позитив. Він прогнозує виконання Україною плану дій щодо безвізового режиму з ЄС вже у найближчі рік-півтора. Про що й написав на своїй сторінці у Facebook. Та поки що, країни ЄС висувають досить жорсткі вимоги до тих українців, які хочуть отримати шенген.

“В багатьох випадках це виглядає доволі принизливо для громадян України, коли від них вимагають величезну кількість документів, для того, щоб підтвердити їх платоспроможність і можливість поїхати кудись відпочити. Посольства європейських країн відмовляють молодим неодруженим дівчатам, підозрюючи що вони будуть їхати до них в країну займатися проституцією”, - каже адвокат Ростислав Кравець.

За даними експертів, найскладніше отримати шенгенську візу у посольствах Італії, Латвії та Естонії.