Радник голови ОП Михайло Подоляк заявив, що "запит на класичну вуличну політику завжди привертає масову увагу суспільства у дуже особливих випадках". Однак тепер цього не відбулося.

Читайте також Держпереворот в Україні: кому вигідна дестабілізація та чого чекати

У Зеленського прокоментували "держпереворот", який не відбувся

Подоляк наголосив, що завжди є певні групи в суспільстві, які виходять під органи влади, щоб висловити своє невдоволення чи підтримку щодо певних питань.

Але цієї середи (1 грудня – 24 канал) на Майдані ми побачили зовсім іншу картинку – відверто політтехнологічне намагання окремих політиків та організацій "розкрутити" вуличну активність,
– зазначив радник глави ОП.

На його думку, це робили, аби легітимізувати претензії на владу. "Штучність такої "розкрутки" стала завчасно цілком зрозумілою для звичайних людей, тому учасників акції було настільки мало", – додав Подоляк.

Він заявив, що Зеленський натомість зробив чесний і ефективний крок – "заговорив безпосередньо із суспільством про те, хто стоїть за усіма цими штучними намаганнями вивести політику в Україні на вулицю".

Мовляв, суспільство бачить це поєднання інтересів – олігархів, "відставників" різного рівня, які мріють знову повернутись у крісла, та російської влади, яка із задоволенням використає будь-яку внутрішню дестабілізацію в Україні на свою користь. Подоляк вважає, що інтереси політичних та економічних діячів, які намагаються зробити ставку на протести, цілком очевидні.

"Держпереворот" в Україні: що відомо

  • Під час пресмарафону 26 листопада Володимир Зеленський заявив, що 1 грудня в Україні нібито готують держпереворот, в який намагаються втягнути олігарха Ріната Ахметова.
  • У перший день зими нічого схожого на державний переворот не відбулося, однак під Офісом Президента та на Майдані пройшли протести.
  • На сцені там виступали народна депутатка, голова партії "Голос" Кіра Рудик, журналіст Юрій Бутусов, який конфліктував зі Зеленським, екснардеп Олександр Турчинов.
  • На акції зібралися представники різних партій та організацій: Нацкорпус, "Демократична сокира", "Брати по зброї", "Спільна справа", а також ФОПи.