Але на думку уельських науковців з Університету Свонсі, ця технологія морально застаріла. Вони розробили метод, здатний здійснити революцію у медичній діагностиці.

“2 роки ми працювали над власною технологією, яка б дозволила змінити сам принцип отримання рентгенівського зображення. Вона базується на використанні контрастної речовини. З її допомогою ми можемо показати наявність антитіл в тому чи іншому органі“, - пояснює науковець Університету Свонсі, Уельс Кріс Філіпс.

Новий метод передбачає занурення живих антитіл з крові чи сечі пацієнта у спеціальні чорнила. Далі, за допомогою портативного принтера їх друкують на тонких пластикових листках. Використовуючи різні реактиви, медики можуть з'ясувати, яка хвороба у пацієнта.

“Така діагностика дуже корисна під час екстреного хірургічного втручання чи родів. Адже сьогодні, щоб отримати результати аналізів, потрібно чимало часу. А цей метод дозволяє робити тести прямо в операційній і миттєво ставити діагноз“, - каже професор Університету Свонсі, Уельс Тім Клейпоул.

Крім того, стверджують винахідники, технологію можна адаптувати до використання її дільничними терапевтами у своїх кабінетах чи навіть вдома у пацієнта.

“У деяких випадках це дуже-дуже корисно. Приміром, під час прийому я можу швидко дізнатися рівень холестерину в крові чи рівень цукру. Це важливо для своєчасної діагностики ішемічної хвороби серця або діабету. Пацієнт одразу дізнається що з ним і така експрес-діагностика може врятувати життя“, - вважає терапевт Девід Бейлі.

Новий спосіб тестування буде корисним під час епідемій чи в зонах стихійних лих. Також діагностика пластиковими картками стане у нагоді у віддалених від лікарень регіонах.