Заява очільника Бундестагу

Вольфганг Шойбле зауважив, що президент Білорусі Олександр Лукашенко повинен відмовитися від насильства. Про це повідомляє DW.

Важливо Мерія білоруського міста Гродно повністю виконала вимоги протестувальників

Він наголошує, що застосування сили проти учасників мирних протестів є неприпустимим.

Коли диктатору приходить кінець, найкраще знайти спосіб відмовитися від подальшого насильства,
– зявив Шойбле.

Голова Бундестагу зазначив, що Європа повинна продемонструвати, що "використовує всі свої можливості для того щоб наполягати на дотриманні прав людини, демократії та відмову від насильства".

Актуально Україну можуть залучити до врегулювання ситуації в Білорусі, – білоруська опозиція

Політик також додав, що Європа не прагне перерозподілу сил впливу і її виступи за права людини не спрямовані проти Росії.

Протести у Білорусі: все, що потрібно знати

  • Після оголошення результатів президентських виборів у Білорусі 9 серпня люди почали масово виходити на вулиці. Річ у тім, що білоруси не погоджуюються з перемогою Олександра Лукашенка та вважають вибори сфальсифікованими.
  • ОМОН з самого початку мирних протестів жорстоко розганяв та затримував активістів. Дехто з протестувальників просиділи у СІЗО декілька днів без можливості зв'язатися з рідними. Ба більше, силовики катували та мордували активістів.
  • Вже 10 днів поспіль білоруси влаштовують мирні мітинги протесту, страйки та демонстрації. Люди вимагають: провести чесні вибори, звільнити усіх політв'язнів та покарати ОМОНівців, яки били та катували мирних демонстрантів.
  • Станом на 18 серпня у Міністерстві внутрішніх справ Білорусі підтвердили загибель трьох учасників протестів у Мінську. Водночас правозахисники повідомляють про 5 жертв, серед них – Олександр Тарайковський та Олександр Вихор.