Напередодні концерту відшліфовувати виступ колективу завітав диригент з Техасу Челсі Тіптон (Chelsea Tipton), який поспілкувався із журналістами Телеканалу новин "24".
- Раді Вас вітати в Україні, містере Тіптон. Як можете описати свої перші враження від візиту та рівня підготовки українських музикантів?
- Україна має прекрасний оркестр! Вони дуже швидко усе схоплюють, мають відмінне відчуття стилю, перетворюються на симфонічний рок-колектив, який може грати у стилі Стінга. Вони грають тон-в-тон, розуміють і мене, і один одного з пів-слова. Це, на мою думку, буде вражаючий концерт!
- Але скажіть відверто, наскільки це важко, щоразу грати з новим оркестром у кожній новій країні?
- Так, це нелегко. Лише цього літа мені доведеться попрацювати з двома десятками різних оркестрів. І кожен з них ставить перед нами безліч викликів. Один з найбільших в цих випадках – це мова. Звісно, між музикантами є своя загальнозрозуміла мова, свої терміни, на кшталт "адажіо" чи "алегро". Тому, я намагаюся їх використовувати, щоб усім було все зрозуміло. Але для максимального результату потрібне глибше розуміння. І що я помітив – коли ми, наприклад, граємо "Englishman in New York", в якій би країні ми не були, коли починаємо грати …(наспівує) оркестр починає наспівувати (наспівує), вони починають це співати! І це неймовірно! Адже, усі знають Стінга, всі в захваті від його музики, його музика широко відома і дуже популярна вже протягом тривалого часу – і саме у цей момент музика стає такою собі зрозумілою всім міжнародною мовою.
- З огляду на це, розкажіть як виглядатиме сам виступ, які композиції будуть включені до програми?
- Це буде збірка усіх найвідоміших хітів Стінга. І з періоду, коли він був соло-виконавцем, і з часу, коли він грав у гурті "Police". Тому, глядачі почують усе, це буде понад два десятки композицій з усіх етапів його кар'єри. Хіти "Roxanne", "Englishman in New York", "Shape of my heart" – тобто, усі хіти. І що цікаво, коли оркестр стає частиною рок-колективу, і цього Стінг набільше прагне, щоб оркестр не жив своїм окремим життям, не був лише фоном у концерті. Він – вагома частина виступу. І музиканти мають це відчувати. І зараз я бачу, як щиро українці віддають себе цій музиці.
- Але ж сам Стінг, власне, як і основний диригент концерту Сара Хікс, зустрінуться з музикантами лише в день концерту. І за одну генеральну репетицію їм треба буде "зігратися". В чому секрет?
- Саме тому я зараз в Україні. Я знаю певні механізми, як зробити так, щоб музика під час концерту зазвучала в усій красі. Колективи поєднуються у музичному сенсі за однією схемою – і ритм-секція, і інші інструменти. Треба лише кілька репетицій, щоб це "запрацювало". За умови, що колектив дійсно хороший - це досить просто і швидко.
- А зізнайтесь, який з оркестрів вам найбільше прийшовся до душі?
- Звісно український! Без жодних роздумів вам про це кажу! Це прекрасний оркестр!
- Тож, можливо, ви запросите їх і для подальшої співпраці зі Стінгом?
- О! я б радо забрав їх усіх до Техасу, звідки я родом, але це далекувато. Звісно, це все жарти, але оркестр – чудовий. Вони відмінні в усіх музичних стилях. Вони грають класику, поп-музику, рок – усе це і багато іншого. Часом я працюю з оркестрами, які грають лише класичну музику, і це не є мінусом. Але тут вони "схоплюють" найтонші стилістичні ноти, вони багато записуються і це відчувається. Приходьте самі на концерт – і ви побачите, який у себе маєте скарб!
4 хв
Диригент Стінга: Україна має прекрасний оркестр!
7 липня до України з туром "Symphonicity" завітає всесвітньо-відомий Стінг. Свої безсмертні хіти - "Englishman in New York", "Roxanne", "When we dance" та багато інших музикант виконає у супроводі Національного симфонічного оркестру України.