Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан пояснив 24 Каналу, коли та за яких умов Сили оборони діставатимуть до Токмака артилерією, зауваживши, що окупанти вже розпочали підготовку до втечі.

Дивіться також Скаженіють від невдач на фронті: як росіяни знущаються з окупованих територій Запоріжжя

Почали з обладнання, а закінчать унітазами

Російські загарбники однозначно тікатимуть з Токмака, адже місто розташоване у глибині фронту. З будь-якого боку його можна обійти – зі сходу, півдня, відрізати лінії постачання.

"Вони готуються тікати й от підготовка до втечі, супроводжується грабунком. Почали з обладнання, а закінчиться унітазами. Росіяни завжди у такий спосіб йдуть – спочатку щось важке, а потім по легше крадуть", – мовив Світан.

Перша лінія, яку Сили оборони будуть зараз перерізати, це залізнична дорога з Чернігівки на Токмак. Поряд з нею південніше розташована дорога з Бердянська на Токмак. Вона практично перетинає перед Токмаком зі сходу цю залізничну дорогу. Взяття під контроль цієї точки перетину двох доріг виб'є як мінімум 30 – 60% постачання амуніції зі Сходу України росіянам у Токмак.

"При підході до цієї точки перетину, ми зможемо діставати артилерією й до дороги, яка живить Токмак з Мелітополя. Обхід Токмака як мінімум зі сходу витіснить росіян із міста. Вони там не затримаються, адже не буде чим виконувати бойові дії. А у росіян витрати дуже високі під час руху, тому вони точно підуть", – додав військовий експерт.

Чи будуть ЗСУ оточувати окупований Токмак: дивіться відео

Оточення Токмака

Немає сенсу розпорошуватися на оточення Токмака. Достатньо на схід його проходити й рухатися у бік Азовського узбережжя. Росіяни уже зрозуміють, що вони перебувають в оперативному оточенні. До того ж не тільки Токмак, а все запорізьке й херсонське російське угруповання.

Якщо після форсування Дніпра ще розпочнеться рух українських військ від Кінбурнської коси, Олешок у бік Армянська вздовж Чорного моря, то це вже буде реальний оперативний котел.

Побіжать окупанти починають з Енергодара й зачеплять і Токмак,
– зазначив Світан.

Скільки б ліній оборони навколо Токмака росіяни не зробили, максимум який у них залишиться це армійський запас. Але його вистачить на 1 – 1,5 тижня і все – росіяни залишаться без снарядів.

"Будуть тікати, тут без варіантів. Як тільки у них залишається 60% боєприпасів і особового складу, вони починають тікати", – наголосив військовий експерт.

Ситуація на Півдні: останні новини

  • Збройні Сили продовжують наступ на Мелітопольському напрямку. Українські бійці мали успіх в районі південніше Роботиного. Зараз закріплюються на досягнутих рубежах.
  • Сили оборони прорвали першу лінію оборони ворога на Запорізькому напрямку. Однак для того, аби відбувся тотальний обвал російського фронту необхідно знищувати систему управління російських військ.
  • Українські бійці досягли тактичного успіху на Мелітопольському напрямку. Росіяни розуміють загрозу обвалу фронту на Півдні, тому почали укріплювати Перекопський перешийок.