“Всі вони викликаються брудними руками, тобто їжа забруднена або наші руки забруднені, в результаті попадає в організм дизентерійна паличка, вона може викликати кишково-шлункове захворювання через 1-7 діб”, - каже завідувач відділу гігієни харчування Академії Наук України Ігнат Матасар.
Мало просто мити руки та продукти, ще треба м'ясо, рибу, молоко та овочі розкладати у холодильнику на різних поличках. Особливо небезпечні яйця. Перед тим, як покласти їх до решти продуктів необхідно обробити хлороміном і сполоснути водою. Однак сміливцям, які надають перевагу швидкому перекусу до таких вимог приготування їжі байдуже. Для студентів шаурма і хот-доги - звична річ.
“Ну дивлячись де шаурму їсти, якщо, наприклад, в нас у нормальних весь час брати, то це нормально, а якщо в інших… Я погоджуюсь, що шаурму їсти не можна, а що залишається робити?”, - каже студент Валерій.
“Можливо стану черговою жертвою, не знаю, покаже завтрашній день”, - каже студент Нікіфор.
У спеку треба уникати страв із дрібно нарізаними продуктами, так менше шансів заразитися, - стверджують фахівці. Якщо немає можливості поїсти вдома, то краще надати перевагу закладу з широко розповсюдженою мережею.
“Потрібно обов’язково дивитися на продавця чи на бармена, хто реалізовує продукцію. Він повинен бути в спецодягу, це також дуже важливо, тому що самі розумієте, якщо людина приїхала на метро, а потім не перевдягаючись продає вам продукцію, то небезпека зараження дуже висока”, - каже виконавчий директор мережі закладів громадського харчування Юлія Нагорняк.
Утім, часто - не рятує ні популярність закладу, ні спецодяг продавця. А в разі отруєння, захищати свої права готові одиниці споживачів. Юристи переконують, якщо магазин або заклад відмовляється відшкодовувати збитки, необхідно збирати докази і звертатися в прокуратуру.
“Це може бути будь-які довідки, висновки експертизи, наприклад будь-які аналізи, завдана шкода, якщо здоров’ю то це будь-які довідки, чеки фіскальні щодо таблеток, ліків. Якщо у вас відсутній чек, то ви маєте право доказувати свою правоту шляхом використання свідків”, - каже юрист Оксана Ходаковська.
Нагадаємо, тільки минулого тижня у Києві отруїлося 46 людей. 32 людей, 4 з яких - діти, госпіталізували в інфекційне відділення. Всі вони їли кури-гриль, придбані в одному зі столичних супермаркетів.