Вперше з 1994 року ворогуючі сторони Вірменія та Азербайджан у вересні 2015 року обмінялися потужними артилерійськими ударами.

З того часу армії обох країн перебувають у повній бойовій готовності. Достатньо лише іскри, щоб війна, яка на початку 90-х забрала тисячі життів, спалахнула з новою силою. І цю іскру може викресати найвідоміший провокатор усіх часів і народів — Володимир Володимирович Путін.

Бо Росія підписала з Вірменією угоду про створення об'єднаної регіональної системи протиракетної оборони. На практиці це означає, що Єреван отримає сучасні російські протиракетні системи С-400, а в перспективі й С-500. Тим самим позбавляючи Азербайджан єдиного козирю у ймовірному конфлікті — авіації.

До цього часу сили ворогуючих сторін були практично рівні. Армії — по 70 тисяч солдатів та офіцерів, паритет у танках, бойових машинах та артилерії. Єдина відмінність — авіація. Баку має у своєму арсеналі велику кількість сучасних винищувачів та гелікоптерів, тоді як Єреван — лише старі штурмовики Су-25.

Повну версію програми "Вєсті Кремля" дивіться тут.

З початком постачання до Вірменії ракетних комплексів С-400, домінування у повітрі для азербайджанських ВПС буде втрачено раз і назавжди. У випадку ймовірної війни наступати будуть саме азербайджанці — щоб повернути втрачені території. А зважаючи на глибоко ешелоновану оборону вірмен втрати у ймовірній війні обчислюватимуться тисячами і десятками тисяч.

А це цілком можна співставити з війною 1992-1994 років, де вірмени втратили більше 5 тисяч військових, а азербайджанці — вшестеро більше. Каменем спотикання стала Нагірно-Карабаська автономія, яка входила до складу Азербайджану. Етнічна більшість вірмен проголосила незалежність від Баку. Азербайджанці спробували силою повернути втрачені території. За два роки кровопролитних боїв встановився хиткий статус-кво, закріплений перемир’ям 1994 року.

Читайте також: Чим займається "клан" президента Путіна

Для чого Путіну відновлювати ще одну гарячу точку і втягувати у бойові дії двох своїх союзників? Відповідь одна — для відродження велетенської російської імперії шляхом повернення під крило Москви усіх колишніх радянських земель.

За даними аналітиків, Путін може дочекатися, коли Вірменія і Азербайджан вичерпають усі резерви у військовому протистояння. А тоді переможно ввести в зону конфлікту свій "миротворчий контингент", що чітко прописано у союзному договорі між Росією та Вірменією. Тим самим малою кров'ю повернувши під свій контроль дві колишні радянські республіки. Наскільки цей сценарій правдоподібний і зможе бути втілений у життя — покаже лише час. І дії самого Путіна.