У п'ятницю, 24 березня, у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили, що експосадовця МО, який хотів 7 мільйонів гривень за надання незаконних послуг, ВАКС (Вищий антикорупційний суд) засудив до 4,5 років позбавлення волі. У Центрі протидії корупції уточнили, що йдеться саме про Дмитра Комаху.

Дивіться також Професійне шахрайство: як у Кремлі рятують банківську систему, спалюючи пенсії росіян

Що мав зробити Комаха

Слідство наполягало на тому, що навесні 2021 року заступник начальника одного з управлінь оборонного відомства Комаха пообіцяв певній комерційній компанії передати 16,8 мільйона гривень директору департаменту внутрішнього аудиту МО Андрієві Бойку.

Кошти призначались за позитивний аудиторський висновок щодо поставленого компанією обладнання. Свої "посередницькі послуги" посадовець оцінив у 7 мільйонів гривень,
– написали в ЦПК.

Власне, цей "куплений аудит" дозволив би компанії отримати повну оплату контракту у понад 400 мільйонів гривень для облаштування спецоб'єкта "Фортеця" та претендувати на майбутні договори з міністерством.

Окрім того, зауважимо, що вирок суду можна оскаржити протягом 30 днів з дня його проголошення. Відбувається це шляхом подачі апеляційної скарги через Вищий антикорупційний суд до Апеляційної палати.

"Батько-міліонер" заступника голови митниці

  • Згадаємо до цієї теми, що не так давно 24 Канал опублікував розслідування, у якому йдеться про ймовірні статки в Об'єднаних Арабських Еміратах заступника голови Державної митної служби Руслана Черкасського.
  • Заакцентуємо, що від початку лютого посадовець перебуває начебто на лікарняному, тому Кабмін не може його звільнити.
  • Разом з тим НАЗК оприлюднило повідомлення, у якому йдеться про те, що Черкасський володіє необґрунтованими активами на суму у понад 150 тисяч доларів. Сам чиновник пояснював це як "подарунок від батька-пенсіонера".