Власне, вода в Дніпрі не вгамовується станом на 24 квітня, затоплюючи столичні парки та набережні. Київська міська військова адміністрація попереджає про новий рекорд рівня води, який досяг 644 сантиметрів над нульовою позначкою.
Дивіться також У ДСНС відповіли, чи є небезпечним "брудний дощ", що шириться Україною
Водопілля в столиці: Дніпро вийшов з берегів
За словами Сергія Попка, начальника КМВА, цьогорічне водопілля в Києві встановило новий рекорд. Він заявив, що за останню добу вода піднялася ще на 8 сантиметрів, але попри це, столиця залишається в безпеці.
Аварійних підтоплень по місту не зафіксовано. Промислові об'єкти й житлові масиви міста поза небезпекою. Моніторинг цьогорічного водопілля триває,
− заспокоює Попко.
Попри вражаючі кадри затоплених зон, влада запевняє: ситуація – під контролем. Міські служби продовжують роботу з моніторингу рівня води та вживають необхідні заходи для запобігання можливим негативним наслідкам.
У Києві рекордний рівень води на Дніпрі / Фото КМВА
Окремі райони столиці затопило: дивіться відео КМВА
Що таке водопілля
Це періодичне підвищення рівня води у річках, яке перевищує середній рівень на певній ділянці водойми. Відповідне явище зазвичай відбувається внаслідок інтенсивних опадів, танення снігу або льодовиків, хоча воно також може виникати через зміни клімату або гідрологічні переміни, спричинені людською діяльністю. У випадку з Києвом і Дніпром – водопілля є сезонним, тобто весняним.Дивіться також Пил із Сахари знову накрив Україну: де уже зафіксовано явище і як довго воно триватиме
Що робити, коли підіймається рівень води
Якщо ви опинилися в зоні, де можливе водопілля, важливо дотримуватися таких рекомендацій:
- слідкуйте за офіційними повідомленнями місцевої влади та відповідних служб, аби бути в курсі ситуації;
- підготуйте екстрений набір, який має включати запас води, їжі, ліки, засоби гігієни та важливі документи;
- у разі евакуації слідуйте за вказівками офіційних органів та використовуйте рекомендовані маршрути для виїзду;
- якщо ви залишаєте свій дім, відключіть електрику, газ та воду, щоб запобігти можливим пошкодженням або аваріям;
- після водопілля, перш ніж повертатися додому, переконайтеся, що це безпечно, та зверніться до влади у разі пошкодження оселі.