Порушення на виборах

– Були виявлення порушення, але не суттєві, тобто ті, котрі не вплинули на загальний результат волевиявлення. Були зафіксовані порушення технічного характеру. Для прикладу, на деяких дільницях Херсона та Дніпропетровська були підготовлені заздалегідь протоколи з підписами та печатками, але без результатів. Були й курйозні випадки, наприклад, у Луцьку виборець з’їв виборчий бюлетень. Але такі порушення не є системними. Те, що багато результатів вже підраховано свідчить про відсутність фальсифікацій.

Виборча риторика

– Лише 16-ти містах з 29-ти, де відбувся другий тур виборів, відбулися дебати. Але майже 60% відведеного часу кандидати поливали один одного брудом, ще 20% часу присвятили загальноукраїнським проблемами, і лише 20% часу присвятили місцевій проблематиці. Виборців потрібно виховувати, аби вони слухали ці дебати, а кандидатів – щоб вони приймали в них участь.

Скандал у Кривому Розі

– Яскравих фактів поршень ми не зафіксували.

Політичні сили дуже мало уваги приділяють захисту своїх результатів і погано збирають доказову базу для оскарження результатів у суді.

– Ми будемо спостерігати за цим процесом, але в більшості це залежить від самих учасників виборів. Комітет виборців України не може призначити свого спостерігача на кожну дільницю, а кандидат може. Саме їхні спостерігачі повинні готувати відповідні акти та скарги для подачі до суду.