Ймовірно, головним конкурентом Риженка у боротьбі за крісло мера стане чинний міський голова Борис Філатов.

На посаді очільника Дніпра висуванець від "Слуги народу" пообіцяв, зокрема, вирішити проблему поганої якості питної води та в умовах пандемії закріпити за кожним навчальним закладом медпрацівника.

Читайте також Комік Філімонов йде від "Слуги народу" в мери Одеси: що запланував кандидат

Сайт 24 каналу зібрав основні факти про кар'єру та громадянську діяльність Сергія Риженка.

Освіта та особисте життя

Народився Сергій Риженко 1 вересня 1963 року у місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області.

У 1984 році закінчив Київське медичне училище №2. Після цього два роки відслужив в армії.

У 1992 році закінчив Дніпропетровський ордена Трудового Червоного Прапора медичний інститут за фахом "лікувальна справа" (кваліфікація – "лікар").

риженко
Сергій Риженко в армії / Фото зі сторінки Сергія Риженка у Facebook

Одружений. Має двох доньок: старша закінчила Київський інститут міжнародних відносин та працює юристом, молодша навчається у Київському медичному університеті.

Улюблені заняття: прогулянки з собакою, футбол, велосипед. Володіє спортивною стрільбою з пістолета, займається настільним тенісом.

Кар'єра у медицині

Після закінчення інституту працював лікарем Дніпропетровської міської клінічної лікарні №7 (з 1992 до 1994 року), потім – лікарем-інспектором в управлінні охорони здоров'я Дніпропетровського міськвиконкому (з 1994 до 1995 року).

З 1995 до 1999 року – головний лікар 7-ї клінічної лікарні Дніпропетровська.

З 1999 до 2010 року – головний державний санітарний лікар Дніпропетровської області.

риженко
Фото зі сторінки Сергія Риженка у Facebook

З липня до кінця 2010 року – перший заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України. 28 грудня 2010 року його призначили очільником Державної санітарно-епідеміологічної служби, утвореної в результаті адмінреформи. Тут він пропрацював до червня 2011 року.

З вересня 2011 року – головний лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. І. Мечникова.

Риженко – доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України. Є членом Постійної комісії Дніпропетровської обласної державної адміністрації з питань охорони здоров'я, дитинства та материнства. Нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня.

До теми Місцеві вибори 2020: у "Слузі народу" назвали прізвища кандидатів у мери міст

На сайті Миротворця Сергія Риженка називають легендою Збройних сил України, який врятував життя тисячам поранених бійців. Про нього кажуть: "Повертає з того світу" і "Якщо тебе встигнуть довезти до Мечникова – ти житимеш". На своїй сторінці у Facebook лікар часто розповідає історії бійців, які потрапляють до закладу.

Водночас місцеві ЗМІ пишуть, що лікарня Мечникова, якою керує Риженко, фігурувала у корупційному скандалі: співробітники СБУ затримала на хабарі начальницю центру радіаційної безпеки закладу і суд виніс їй відповідний вирок. Головний лікар своєю чергою не став звільняти хабарницю. Як зазначають медіа з посиланням на співробітників установи, таким чином керівник заохочує корупцію в закладі і деморалізує колектив.

Громадянська та політична діяльність

З 1998 до 2002 року Риженко був депутатом Дніпропетровської міської ради, з 2002 до 2006 – обласної. Очолював постійну комісію облради з питань базових галузей економіки, соціальної політики, праці та екології. А також – координаційну раду з питань діяльності громадських та державних організацій у вирішенні екологічних проблем в Дніпропетровській області при обласній раді.

риженко
Фото Rashad Tagiyev /Facebook

Риженку закидають пристосуванство до провладних сил.

Так, він працював першим заступником міністра охорони здоров'я та очолював Державну СЕС за часів президентства Віктора Януковича. У 2015 році обирався депутатом Дніпропетровської обласної ради від Блоку Петра Порошенка. А наразі йде на вибори до міської ради першим номером у списку партії "Слуга народу".