Про нещасний випадок повідомив голова Дніпропетровської ОВА. За словами Валентина Резніченка, дитині було всього 12 років.

До теми Окупанти обстрілюють Ізюм касетними снарядами, звинувачуючи в цьому ЗСУ

У регіоні почастішали смерті через такі боєприпаси

Як розповів очільник Дніпропетровщини, інцидент трапився 8 травня після обіду. Мовиться про населений пункт із Синельниківського району Дніпропетровської області.

Окупанти обстрілювали регіон касетними снарядами, попри те, що зброя категорично заборонена. Саме тому дитина випадково знайшла ворожий боєприпас і вирішила принести додому, не знаючи про небезпеку.

Це вже шоста смерть в області через такі боєприпаси,
– написав про статистику Резніченко.

Глава Дніпропетровської ОВА ще раз нагадав усім жителям про ризики, які існують в області. Він закликав у жодному разі не торкатись вибухівки, яка залишається після атак Росії.

"Ця війна віроломна. Вона поряд, навіть коли непомітна. Будьте обачними. Це збереже ваше життя і життя тих, хто поряд", – зазначив він та наголосив на тому, що у разі виявлення підозрілого предмета, варто викликати рятувальників чи поліцію.

Небезпека від касетних боєприпасів

Резніченко відзначив, що касетні боєприпаси доволі підступні. "Особливість цієї вибухівки у тому, що якийсь час після обстрілу вона лишається небезпечною", – додав він.

Справді, після запуску касетна бомба або ракета гальмує у заданій точці та розкидає мініснаряди по великій площі. Навіть розміром з одне або два футбольних поля.

Забороненими касетними снарядами ще у березні, наприклад, активно бомбардували й Миколаївщину. Про це інформував міський голова міста.

Касетні снаряди по регіонах Україні: останні випадки

  • Потерпає Миколаїв від касетних снарядів і у травні. Окупанти продовжують нещадні обстріли подібною зброєю, яка заборонена міжнародним гуманітарним правом.
  • Ворог також використовує касетні снаряди на Криворіжжі Дніпропетровської області. Окупанти активно гатили по містах і селах, масово застосовуючи й фосфорні бомби.
  • У звільненій від росіян Бородянці на Київщині теж знайшли чимало касетних снарядів, які не здетонували. Там були активні роботи з очищення територій від цих вибухонебезпечних предметів.

Важливо – українські бійці йдуть у контрнаступ на Запорізькому напрямку: деталі у відео