Про це 24 каналу розповів політичний експерт Дмитро Купира.

Читайте також: Хто такий Дмитро Разумков: біографія потенційного спікера Ради

За його словами, Разумков і Стефанчук допомагатимуть і підмінятимуть один одного під час засідань. Звичайно, потрібен час для адаптації. Політолог підкреслює: головним у роботі спікера є два моменти.

Для спікера важливо, по-перше, бути неупередженим до всіх фракцій і депутатських груп. По-друге, забезпечити якісну і конструктивну роботу парламенту. Адже часто політичні сили намагаються заблокувати роботу Верховної Ради, створюють провокаційні ситуації, грають на емоціях. І, звичайно, забезпечувати законність процедур,
– наголосив Дмитро Купира.

Читайте також: Руслан Стефанчук – потенційний віце-спікер Верховної Ради: що про нього відомо

Чому "Слуга народу" очолить президію Верховної Ради? Згідно результатів парламентських виборів, до Верховної Ради IX скликання проходять 5 партій:

  • "Слуга народу" лідирує із результатом 43,16%
  • "Опозиційна платформа – за життя" – 13,05%
  • ВО "Батьківщина" – 8,18%
  • "Європейська Солідарність" – 8,10%
  • "Голос" – 5,82%

Слуга народу планує створити монобільшість у парламенті. Відповідно, претендує на посади спікера і віце-спікера. За словами новообораного народного депутата від "Слуги народу" Давида Арахамії, головні посади у Верховній Раді займуть представники "Слуги народу". Спікером найімовірніше буде глава партії Дмитро Разумков, а посаду віце-спікера займе представник Зеленського в парламенті Руслан Стефанчук.

Слуга народу
Топ-5 майбутніх нардепів від "Слуги народу" / інфографіка 24 каналу