Анексія Донбасу триває з березня 2015 року, коли Росія встановила на окупованих територіях рублеву зону. Про це заявив речник української делегації у Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі одного з українських телеканалів.

Читайте також 99% залежить від Росії, але ми чіпляємось і за відсоток, – Зеленський про війну на Донбасі

Арестович нагадав, що тепер окупанти розвивають "тему з російськими паспортами". Таким чином вони вирішують для себе низку проблем. Речник згадав про голосування за списками Єдиної Росії на виборах до Держдуми у вересні.

Від чого залежатиме доля перемовин щодо Донбасу

  • Арестович відзначив, що тривають кілька цікавих процесів. Першим він назвав майбутню зустріч президентів США та Росії Джо Байдена й Володимира Путіна. За словами речника, ця зустріч багато чого вирішить.
  • Другим Арестович відзначив можливу зустріч президента Володимира Зеленського та Путіна.
  • Третій процес, на думку чиновника, заміна канцлерки Ангели Меркель на чолі Німеччини, що має статись у вересні 2021 року.
  • Крім цього, Арестович згадав про вибори до Держдуми та відведення російських військ від кордонів, адже навчання "Захід 2021" заплановані саме на вересень.

Тобто 1 жовтня стане зрозуміло, куди йдемо далі з мирним процесом, тоді переформатується ситуація в Європі, стане зрозуміло, що з Північним потоком, яка ситуація в чотирикутнику ЄС – США – Росія – Україна,
– підсумував речник.

Зауважимо, раніше Арестович говорив, що не варто чекати прогресу щодо Донбасу, поки з Росією не справляється Захід. Росія продовжує наполягати на "внутрішньо українському конфлікті". Наразі навіть світові лідери ЄС та США не можуть змінити таку позицію держави-агресора.