Відповідну інформацію в ефірі телемарафону повідомив речник Об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Шпутун. Про збиття четвертого Су-25 на Авдіївському напрямку повідомили всього днем раніше.

Дивіться також Росіяни масовано наступають на Авдіївку: як за тиждень змінилась лінія фронту

Російський жовтневий літакопад

Олександр Шпутун повідомив, що ворог продовжує спроби наступати на Авдіївку та залучає для цього авіацію. За минулу добу Збройним Силам вдалося відбити три ворожі атаки. Також, окремо речник зазначив, що українські військові збили ще один літак Су-25.

Збили ще один ворожий штурмовик Су-25. Якщо рахувати, то це вже п'ятий літак, що збито на Донеччині за останні десять діб,
– повідомив Шпутун.

Окрім цього, ворог спробував вести наступ у районах населених пунктів Новокалинове та Первомайське. Росія також збільшила активність у районі Мар'їнки – за добу там відбили 17 атак окупантів.

Що відбувається біля Авдіївки

  • Активність російської авіації під час спроб наступальних дій на Авдіївському напрямку зросла у 3 – 4 рази. Однак окупанти кидають в бій неосвічених пілотів, які погано орієнтуються в ситуації – ті занадто близько підлітають до позицій, де їх і збивають ЗСУ.
  • Основне завдання українців, що полягає у ліквідації сил окупантів біля Авдіївки успішно виконується. Росіяни змогли подолати лише так звану "сіру зону", після чого вперлися в укріплення Сил оборони.
  • Ситуація на Авдіївському напрямку загострилася – ворог не полишатиме спроб окупувати місто. Протягом декількох днів можна було помітити певний спад спроб наступальних дій, однак 18 жовтня ворог відновив атаки.