Перемога на парламентських виборах проросійської партії SMER-SD під керівництвом Роберта Фіцо створює певні ризики як для України, так і для самої Словаччини. Таку думку 24 Каналу озвучив експерт-міжнародник, кандидат політичних наук Богдан Ференс.

Дивіться також Ще не катастрофа: чого Україні чекати від Словаччини та чи зупинить Фіцо постачання зброї

Небезпека зростає

Як підкреслив Богдан Ференс, результати парламентських виборів у Словаччині свідчать про те, що частина суспільства хоче бачити лідерами таких людей, які багато десятків років у словацькій політиці та мали безліч скандалів.

Крім того, у європейських країнах досі присутній вплив Росії, зокрема, у Словаччині. Однак партія "Глас", яка посіла третє місце на виборах, найімовірніше, не створить коаліцію із партією Фіцо.

Вони розуміють, що це дійсно небезпека у контексті підтримки України. Також це небезпека всередині держав ЄС та НАТО, якщо така риторика та такі дії надалі будуть реалізовуватись Фіцо та його урядом. Небезпека зростає. Але сподіваюсь, що наші союзники знайдуть інструменти, щоб не допустити цього,
– вважає експерт-міжнародник.

Допомога Україні від Словаччини: головне

  • На парламентських виборах у Словаччині, які відбулись 30 вересня, перемогла партія SMER-SD на чолі з колишнім прем'єр-міністром Робертом Фіцо. Напередодні він обіцяв зупинити підтримку України. Одразу після перемоги він виступив за мирні переговори між Україною та Росією. Він цинічно заявив, що нібито "у Словаччини і її людей проблеми більші, ніж в Україні".
  • Президентка Словаччини Зузана Чапутова розставила всі крапки над "і" щодо блокування допомоги для України. Вона зазначила, що військова допомога Україні від її держави продовжиться. Також президентка спростувала чутки, що нібито виступила проти додаткової допомоги Україні.
  • Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк переконаний, що потрібно спокійно ставитись до внутрішньої ситуації в країнах ЄС. Він відзначив, що політика Словаччини буде позитивною для України.