Таку думку 24 Каналу озвучив політтехнолог Михайло Шейтельман, зазначивши, що є ще одна подія, яка може вплинути на ухвалення Конгресом рішення про виділення Україні 60 мільярдів допомоги.

Цікаво ЄС готує план щодо допомоги Україні, якщо до влади прийде Трамп, – Washington Post

Чи вплине вихід з Авдіївки на ухвалення допомоги від США

Так, у Білому домі заявили, що через брак снарядів ЗСУ були змушені вийти з Авдіївки. До цього призвело затягування голосування у Конгресі США.

Про Авдіївку Байден особисто сказав, що це, грубо кажучи, США "здали" Авдіївку. Це не наші звинувачення, це сказав Байден,
– зауважив Шейтельман.

Крім того, за його словами, на рішення Конгресу може повпливати смерть російського опозиціонера Олексія Навального. Адже поки на його, імовірно, вбивство Кремлем не було політичної відповіді – лише публіцистичні заяви, а не політичні.

На цьому тлі з'явилася інформація про те, що адміністрація Байдена начебто працює над тим, щоб передати Києву нові ATACMS – з більшим радіусом дії. Утім, через те, що допомогу так і не ухвалили, поки подібне рішення навряд вийде затвердити. Отже, наразі питанням №1 залишається виділення Україні 60 мільярдів допомоги від США.

Що відомо про 60 мільярдів допомоги від Штатів

  • У США вже кілька місяців не можуть ухвалити надання Україні 60 мільярдів військової допомоги.
  • Повідомлялося, що Конгрес США повинен ухвалити законопроєкт про виділення допомоги Україні. Однак 16 лютого стало відомо, що Палата представників США пішла на канікули до кінця лютого.
  • Білий дім обурений такою поведінкою політиків. Джо Байден погодився зустрітися зі спікером Палати представників Майком Джонсоном і обговорити допомогу Україні.