У нього - надважлива місія - покази космічного апарата дозволяють передбачати навіть землетруси!

“Земля - це одна з найбільш незвіданих планет в космосі. І це дійсно так. Наприклад, ми досі не можемо ефективно передбачати погоду. Супутники, які ми регулярно запускаємо, розкривають перед нами таємниці нашої планети”, - каже директор Earth Observation Фолькер Лібіг.

Окрім землетрусів, "гоче" успішно передбачає виверження вулканів та виникнення цунамі. Звісно, сам супутник цього робити не може. Проте, за допомогою його даних, які надходять на Землю, науковці можуть ефективно розрахувати час, коли виникне руйнівне цунамі чи ураган.

Супутник розташований на низькій орбіті Землі - 270 кілометрів над рівнем моря. Його стрілоподібна форма та специфічні плавники допомагають космічному апарату не втрачати орієнтацію під час польотів крізь потоки повітря, які все ж присутні на такій висоті.

У серці космічного апарата - високоточний електростатичний гравітаційний градіометр. Апарат складається з 6-ти акселерометрів, які використовуються для отримання даних про зміни гравітаційного поля нашої планети та відхилення від курсу океанічних течій.

Вчені - у захваті від новинки. Це вперше вони наблизилися до точного передбачення небезпечних природних явищ. Керувати, звісно ж, вони ними не можуть, але проінформований - значить озброєний.

“Ми прагнемо зрозуміти нашу Землю. Є багато аспектів, про які ми взагалі не знаємо, а про деякі наші уявлення не змінилися з часів середньовіччя. “Гоче” нам у цьому допоможе”, - переконаний директор Earth Observation Фолькер Лібіг.

Таке задоволення - не з дешевих. На побудову апарата витратили мільйони доларів. А попереду - запуск ще 5 місій штучних супутників Землі, головним завданням яких є дослідження атмосфери та біосфери нашої планети.