Поглянемо, яке значення має музика для нашого тіла, розуму та душі. Проект "відлуння та сприйняття" об’єднує учнів третього курсу та студентів Університету Моцартеум у Зальцбурзі. Ініціатор програми - філармонічний оркестр в Ессені.

"Гадаю, найважливіше для дітей - відчути, що, можливо, музика й не полегшить їхнього життя, проте супроводжуватиме їх, додаючи сил та відчуття, що вони є потрібними, допоможе їм повірити у себе", - переконаний менеджер проекту Міхаель Кауфман.

Спершу дітей ведуть у філармонію. Їм показують сцену. Більшість з них - з соціально неблагополучних сімей та сімей-мігрантів. Часто батькам просто бракує коштів для того, аби їхні діти брали уроки музики чи відвідували концерти.

"Сучасні студенти мають набагато менше можливостей брати участь у музичному житті навчальних закладів, тож я думаю, що для них є важливо не втратити зв’язок із музикою і бути знайомими зі всіма її видами", - каже менеджер проекту Міхаель Кауфман.

Наукою доведено, знайомство з музикою - байдуже, активне чи пасивне, має позитивний вплив на наш розум та тіло. Це підтверджують і сучасні дослідження мозку людини.

"У нашій лабораторії проводиться дослідження, яке включає у себе технологію сканування мозку, показує, що, зони, які відповідають за такі речі, як секс та наркотики, реагують також і на музику. Якщо вам вдасться знайти правильну для себе музику, ви зможете створити природне піднесення, яке досягається і іншими переліченими речима", - впевнений науковець з McGill University Даніель Левітин.

Отримання відчуття досягнення - серйозний мотив. Це підтверджують і дослідження мозку, проведені канадськими ученими: діти із соціально неблагополучних родин отримують нову, значну більшу впевненість у собі.

"З наукових досліджень видно, як використання людьми музики у повсякденному житті є надзвичайно важливим для формування настрою на цілий день. Ми використовуємо музику, щоб почати день і, щоб заспокоїтися після стресу. Вона завжди є у нашому розпорядженні вдома, отож ми можемо мати вигоду, допомагаючи людям відкривати себе та навчитись контролювати свій розум", - каже науковець з McGill University Даніель Левітин.

Позитивний вплив музики відчувався протягом усього проекту. Навіть ті діти, які до того не знали, що робити з класичною музикою, зацікавилися, коли їм розповідали про різні музичні інструменти. Проект має повний успіх, і діти із школи Гербарта - живий доказ цьому: музика дарує позитив. Вона робить нас не просто щасливішими, а здоровішими.

"Гадаю, позитив для здоров’я у тому, що люди можуть регулювати свій настрій, а отже - почуватимуться щасливішими та здоровішими, а це все відобразиться на нашому імунітеті, тримаючи на відстані хвороби та допомагаючи прожити довшим і якіснішим життям", - науковець з McGill University Даніель Левітин.

Щасливим, задоволеним і, мабуть, навіть трошки здоровішим: музика полегшує наше життя. І немає значення, яку саме музики слухати: якщо вона нам подобається, то матиме позитивний ефект для душі і для тіла.