Про це повідомляє EurekAlert!.
Читайте також: Якої шкоди може завдати медикаментозний аборт: відповідь гінеколога
У дослідженні взяли участь 153 жінки, у яких в останній місяць перед опитуванням стався викидень (на 28 тижні вагітності або пізніше), і 480 жінок з триваючою вагітністю в третьому триместрі або вже народили.
Респонденти повідомляли про якість сну під час виношування дитини. За словами вчених, з'ясувалося, що вагітні жінки часто прокидаються вночі, і це має якийсь захисний ефект для здоров'я їх ненародженої дитини. А у тих, хто повідомляв про тривалий спокійний сон, підвищувався ризик викидня.
Прокидання вагітної вночі має захисний ефект для плоду
Вчені пов'язують це з тим, що нічні пробудження активують вегетативну нервову систему, підвищує артеріальний тиск. Ці короткочасні зміни компенсують тривалі періоди низького кров'яного тиску під час сну. Відомо, що низький тиск пов'язують з порушеннями розвитку плода, передчасними пологами і викиднями. У той же час часті пробудження також пов'язані з проблемами в розвитку ембріона.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.