Захід після тривалих роздумів усе ж готовий зняти обмеження на удари далекобійними ракетами по Росії. Але, як повідомили в ЗМІ, спершу хоче побачити стратегію України, щоб "краще зрозуміти, чого планує досягти Київ". Про це нібито йшлося під час візиту Блінкена та Ламмі до Києва 11 вересня.

До теми У Зеленського відповіли, на якій стадії переговори щодо ударів по Росії

Зеленський назвав нюанси дозволу бити по Росії

Якщо можна застосовувати зброю, то можна застосовувати, як нам потрібно, щоб збивати військові цілі. Якщо знімається обмеження на якусь зброю, до якої немає ракет, – це не зняття обмежень. Це інший вид: як не давати позитивного рішення щодо застосування відповідної зброї. Ось так ми це сприймаємо. І в цьому я був дуже прямий учора,
– пояснив президент.

За його словами, позиція України щодо далекобійності на переговорах з державним секретарем США Ентоні Блінкеном і міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Ламмі була підготовленою, переконливою та деталізованою.

Дозвіл для Сил оборони на використання далекобійної зброї по російських військових цілях створить для України відповідний ресурс. Але доки партнери зволікають із цим, окупанти переміщують військові об'єкти вглиб своєї території.

"Тому, якщо партнери знімають обмеження, то дуже хотілося б, щоб це була стратегія перемоги України, а не політична стратегія. Знімати обмеження – значить знімати обмеження", – зауважив Зеленський.

Дивіться також Куди зможуть дістати ЗСУ, якщо США дадуть дозвіл на удари вглиб Росії: аналіз Defence Express

Журналісти "Європейської правди" навели ще одну цитату глави держави, де він пояснює, як дозвіл на удари можуть перетворити на політичну стратегію. "Якщо буде запропоновано зняття обмежень на відповідну дальність, до якої ворог вже застосував свої військові цілі, як я сказав, то це тоді винятково політичне рішення, щоби зняти той тиск від партнерів інших країн і від України, і від журналістів на країни, які мають це рішення прийняти", – сказав гарант.