Українські прикордонники продовжують ефективно працювати та ловити правопорушників, що намагаються незаконно перевозити через кордон пачки грошей. Про один з таких інцидентів стало відомо у середу, 1 лютого.

Читайте також Прикордонники та ЗСУ ліквідували ворожий склад боєприпасів на Луганщині

Гроші були "надійно сховані"

Водій намагався ретельно приховати готівку, однак не помітити купу грошей прикордонники просто-таки не могли.

Під час огляду мікроавтобуса правоохоронці знайшли численні пачки гривень. Вони були сховані під підлогою та за обшивкою автівки. Зараз триває підрахунок коштів, з'ясовується їхнє походження,
– написали в ДПСУ.

Водночас там опублікували, світлини цього інциденту. На них справді видно пачки грошей та білий мікроавтобус.


Прикордонна служба виявила на Львівщині правопорушника / Світлина ДПСУ


Чоловік хотів незаконно ввезти в Україну пачки грошей / Кадр ДПСУ

До цієї теми нагадаємо, що не так давно на кордоні з Угорщиною правоохоронці затримали ухилянта від мобілізації, який вперто вдавав зі себе жінку. Власне, військовозобов'язаний хотів незаконно перетнути кордон, однак не вдалось йому цього зробити.

Окрім того, від недавнього часу "просто так" не можуть виїжджати за кордон чиновники усіх рівнів. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів на засіданні 27 січня.

Наостанок нагадаємо, чи передбачене покарання для чоловіків, котрі виїхали за кордон і так і не повернулися після 24 лютого 2022 року. Пролив світло на це юрист Ростислав Кравець. За його словами, відповідальність за це не встановлена.

На сьогодні такої відповідальності немає. Народні депутати намагаються, було кілька законопроєктів, які мали на меті запровадити відповідальність за неповернення чоловіків в Україну,
– пояснив юрист.

Він також додав, що ухвалення такого закону, якби це ініціювали до кінця, не відповідало б нормам Конституції України. Зокрема, пункт про свободу пересування.

Крім того, примусове повернення чоловіків з-за кордону було б ще й абсолютно нелогічним. Адже наразі надходження до нашої держави фінансів від заробітчан почало перевищувати надходження від експорту.