Зважаючи на свою необізнаність та відсутність інформаційної гігієни, росіяни опублікували безліч відео та фото інциденту, які можуть добряче зіграти на руку українській стороні в майбутньому. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Крамаров.
Цікаво Резиденція Путіна та будинки еліти: показуємо на карті, куди прилетіли дрони в Москві
Зауважимо, достеменної інформації про місце запуску та мету цих дронів наразі немає. Версії різняться від "атаки з боку України" до зльоту цих БпЛА безпосередньо на території Московської області.
Цікаво, що в мережі з'явилися фото збитого дрона з наліпками "Ані Лорак. Фонд помсти", що викликає ще більше запитань.
Росіянам можна подякувати за інформацію
Крамаров зауважив, що територія України постійно піддається атакам ворожих безпілотників з досить недалекої відстані від кордону. Хоч безпілотники йдуть вночі й на низькій висоті, останнім часом українська оборона демонструє статистику збиття понад 90%.
Натомість столичний регіон країни-терористки виявився не готовим до таких подій. Росіяни заявляли про роботу своєї ППО і показували системи в мережі. Наприклад, комплекс "Панцир-С1", який стоїть абсолютно відкрито – біля доріг і житлових кварталів.
Також подякуємо росіянам, які не просто почали викладати роботу їхніх систем ППО, вони одразу почали показувати місця влучань, відео роботи ППО, вже навіть склали карту з тим, де безпілотники пройшли та відмітили, де їх нібито збили, хоча адекватного підтвердження цієї інформації поки що немає,
– підкреслив військовий аналітик.
Деталі про атаку дронами Росії: дивитися відео
Цікава деталь з ППО
Цікаво, що спочатку заявляли аж про 32 дрони, згодом зменшили цю кількість всього до 8. А вдень 30 травня повідомили, що знову над Московською областю кружляють літальні апарати.
Якщо припустити, за версією тамтешнього міноборони, що ці дрони "були запущені з території України", вони мали пролетіти не помічено мінімум 850 кілометрів, якщо летіли абсолютно по прямій.
Тобто, від кордону з Україною й аж до столиці в росіян абсолютно відсутня система протиповітряної оборони та система раннього сповіщення.
"А якщо припустити, що на таку відстань, як у нас, летіли б балістичні та крилаті ракети, то напевно, в них би виникли набагато більші проблеми з ураженням цілей такого типу з більшою швидкістю, ніж невеликих безпілотних літальних апаратів, які, як зазначалося, влучали нібито в будинки, але не несли з собою бойової частини", – додав Крамаров.
Дрони виявилися ефективними
Навіть, якщо розглядати версію з тим, що це були нібито запущені "українські дрони", то їх використання військовий експерт оцінив як надзвичайно ефективне.
По-перше, росіяни зрозуміли, що вони перебувають в небезпеці. По-друге, вони оприлюднили величезний пласт інформації про місцеперебування та роботу російської ППО. Цей інструмент українська розвідка може використати надзвичайно ефективно.
"Якщо звернути увагу на те, що не всі дрони були з бойовою частиною, то імовірно, їх використали для розвідки, а отже наступна атака може бути набагато ефективнішою", – резюмував Крамаров.
Що відомо про атаку Московської області дронами 30 травня
- Безпілотники були помічені в так званих елітних районах Підмосков'я, неподалік Рублівського та Іллінського шосе, де стоять будинки еліти та державні резиденції.
- Як повідомляють, дрони впали в Красногірському районі у селі Іллінське та селі Тимошкіно.
- Цікаво, що тамтешні депутати самі публікують список місць, які були атаковані. Одне з таких розташоване поблизу резиденції російського диктатора Владіміра Путіна. Цю атаку пропагандисти назвали замахом на російську еліту.
- В самій Москві дрони впали на житлові будинки за трьома адресами. Однак постраждалих немає.