Деталі моторошного обстрілу розповіли в Офісі Президента, передає 24 канал.

Важливо Почалася фаза терору цивільних: Росія випускає ракети, якими точно цілити неможливо, – Арестович

Куди поцілила друга ракета

За даними ОП, друга ракета потрапила на територію одного з підприємств Кременчука. Внаслідок цього було знищено:

  • проліт одного з корпусів,
  • вікна у всіх будівлях підприємства.

Також ракетний обстріл пошкодив двоповерхову будівлю. Загалом 2 працівники отримали травми. На щастя, жертв немає.

Головне про удар по ТРЦ

Вдень 27 червня російські окупанти запустили ракети Х-22 по Кременчуку. Два снаряди російських окупантів влучили у ТРЦ "Амстор". Тоді у будівлі перебували приблизно 1000 відвідувачів. Сигнал повітряної тривоги попередив людей про небезпеку, частина з них почали прямувати до виходу. Саме це і зберегло більше життів.

Після удару в "Амсторі" спалахнула масштабна пожежа площею понад 10 тисяч квадратних метрів. Станом на ранок 28 червня підрозділами ДСНС обстежено та розібрано уламки будівельних конструкцій на 60% загальної площі об'єкта. До робіт залучено 440 осіб (зокрема 14 психологів) та 70 одиниць техніки.

Стріляли російські загарбники ракетами X-22 з літаків з території Курської області з бомбардувальників Ту-22 М3. Ворожі літаки злетіли з аеродрому Шайковка. Аналітикам вдалося встановити імена росіян, які можуть бути причетними до воєнного злочину.

Станом на ранок 28 червня відомо, що кількість жертв ракетного удару по торговому центру в Кременчуці за ніч зросла до 18. Внаслідок атаки залишається 59 постраждалих, 25 людей госпіталізували.

Як світ відреагував на обстріл

На вбивство росіянами цивільних у Кременчуці відреагував президент Польщі Анджей Дуда. Він наголосив, що відповіддю на ракетний удар по ТЦ має бути збільшення військової підтримки для України. Президент Польщі зауважив, що Росія запустила ракети по Кременчуку напередодні саміту Північноатлантичного альянсу.

Росіяни витрачають шалені гроші на вбивство українців

В останні вихідні червня ворог випустив по Україні від 60 до 80 ракет з території як Росії, так і Білорусі. Якщо подивитися на це питання із фінансової точки зору, то стає зрозуміло, що росіяни готові витрачати сотні мільйонів на вбивства українців.

Варто враховувати, що часом не вдається визначити точну кількість російських ракет або їхній вид. Тому неможливо підрахувати точну суму. Для вищезазначених розрахунків використовували такі оцінки вартості ракет:

  • Х-101 – 13 мільйонів доларів,
  • "Калібр" – 6,5 мільйона доларів,
  • "Іскандер" – 3 мільйони доларів,
  • "Онікс" – 1,25 мільйона доларів,
  • Х-22 – 1 мільйон доларів,
  • "Точка-У" – 0,3 мільйона доларів.

Деталі про ракетний удар по Кременчуку: дивіться відео