Про це свідчить інформація на сайті Окружного адміністративного суду Києва, передає БізнесЦензор.

Позивач також заявив вимоги про забезпечення позову шляхом призупинення дії зазначеної постанови НКРЕКП. Третьою стороною спору є НЕК "Укренерго".

Як повідомлялося, своєю постановою №360 від 7 лютого НКРЕКП закріпила в Кодексі системи передачі зобов'язання експортерів електричної енергії оплачувати тариф на передачу.

Ми нічого (нового, – ред.) не впроваджуємо. Плата є, ми уточнюємо положення Кодексу. Ніхто експортерів не звільняє (від тарифу, – ред.). До нас звернулися ті, хто побачив технічні недоліки в документах, ми їх усуваємо,
– пояснював рішення голова комісії Валерій Тарасюк.

У той же час проти такого рішення виступали представники групи ДТЕК Ріната Ахметова, яка є великим експортером електроенергії.

Нагадаємо, компанії групи ДТЕК Ріната Ахметова раніше перестали платити тариф на передачу електроенергії при її експорті і станом на 10 січня 2020 року накопичили борг за послуги передачі електроенергії перед державною компанією "Укренерго" в розмірі 544,48 млн грн.

Найбільший борг в розмірі 362,5 млн грн накопичило D.Trading, яке перестало платити за транспортування електроенергії магістральними лініями в листопаді.

У D.Trading заявили, що ці нарахування стосуються питання оплати тарифу при експорті та імпорті електроенергії, заявивши, що це питання не врегульоване належним чином в Кодексі системи передачі.

У свою чергу в "Укренерго" заявляли, що Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних (НКРЕКП) раніше надала роз'яснення, згідно з яким експортери електроенергії зобов'язані оплачувати послуги її передачі.

Нагадаємо, тариф на передачу НЕК "Укренерго" використовується для того, щоб зібрати кошти для оплати зелених тарифів. Компанії ДТЕК Ахметова є найбільшим власником "зелених" сонячних і вітрових електростанцій, що працюють за найвищими в Європі тарифами.