Так, 13 березня Печерський районний суд міста Києва визнав винним нардепа у порушенні встановлених законом вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Дивіться також Чому потрібно 400 – 500 тисяч: коментар Міноборони щодо процесу мобілізації в Україні

Що загрожує Дубінському

Відповідно до вироку, Олександр Дубінський повинен буде сплатити штраф. НАЗК не вказує, про яку суму йдеться. Ймовірно, це штраф у розмірі 200 – 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 3 400 – 6 800 гривень.

Втім, посадовець ще має 10 днів, аби оскаржити рішення суду. Після того, як воно набере законної сили, відомості стосовно нардепа внесуть до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Щоправда, ця обставина не позбавить Дубінського мандата, адже включення до такого реєстру не є підставою для дострокового припинення повноважень нардепа України.

У чому "провинився" нардеп

Ще восени 2023 року Дубінському вручили протокол про адміністративне правопорушення. За даними правоохоронців, він використовував свій мандат задля вирішення приватних інтересів. Так, Дубінський скеровував відповідні звернення до МОЗ і ДБР. Чиновник цікавився розглядом видачі йому дозволу на виїзд за кордон. Це є предметом кримінальної справи, де депутат виступає фігурантом. Крім того, він намагався тиснути на слідство, вимагаючи перевірити керівництво правоохоронних органів, які розслідують кримінальні провадження, в яких він виступає підозрюваним.

Інші провини Дубінського: що відомо

  • Нардеп є фігурантом ще у трьох справах. Зокрема, його підозрюють в організації незаконного перетину кордону та державній зраді.
  • Так, у серпні 2023 року Дубінський отримав підозру за незаконний перетин кордону. Він за підробними документами незаконно виїжджав з України. Під приводом супроводу батька на лікування нардеп вирушив на відпочинок в Італію, Хорватію та Іспанію.
  • Згодом Дубінському оголосили ще одну підозру. Слідство переконує, що він допоміг брату своєї співмешканки переправитися до європейської країни під виглядом волонтера.
  • Крім того, СБУ з'ясувала, що Дубінський працював на російські спецслужби та мав позивний "Буратіно". Зокрема, за завданням від ГРУ він навмисно поширював фейки про Україну.