Політик у твітері написав, що вдячний Українському дому за теплий прийом. Він зауважив, що це був непростий день. Нагадаємо, що війна в Україні – найголовніша тема цьогорічного форуму.

Увага Ексдержсекретар США Кіссинджер запропонував Україні поступитися територіями

Це був дуже напружений день в Давосі. Багато зустрічей. Важливі розмови про Польщу та наш регіон. Наприкінці свого візиту я відвідав Український дім. Дякуємо за теплий прийом,
– зазначив Дуда.

Дуда розкритикував Німеччину за слабку підтримку України

В кулуарах Давоського форуму Анджей Дуда розкритикував Німеччину за порушення обіцянки щодо обміну танками. Як відомо, уряд у Берліні пообіцяв Польщі танки “Leopard” замість існуючих польських танків, які постачаються в Україну.

До слова, президент Польщі нещодавно відвідав Україну, де запевнив у повній підтримці українського народу у прагненні вступити до ЄС.

Під час виступу у Верховній Раді Анджей Дуда також розповів, що Польща надала Україні озброєння на 2 мільярди доларів. Мова про танки, БТРи, ППО та військову амуніцію.

Коротко про форум у Давосі

  • Війна в Україні – найголовніша тема цьогорічного форуму. Зокрема, Давос 2022 року може стати ще однією відправною точкою плану Маршалла для України.
  • Financial Times включило проблему післявоєнного відновлення України у свої 5 найважливіших тем, за розвитком яких варто стежити на Давоському форумі 2022 року.
  • Вперше за 25 років форум проходить без Росії. Країну-агресорку на найпрестижніший економічну подію не запросили, ба більше – заборонили перебування групи на саміті.

Ганебна заява на форумі прозвучала від ексдержсекретаря США Генрі Кіссинджера. Він заявив, що Україна має віддати частину територій Росії, аби досягти миру з Росією.

Володимир Зеленський також виступив на саміті з потужною промовою, де заявив, що "груба сила знову буде правити світом, якщо вторгнення Росії в Україну залишиться без відповіді.

До теми – промови Зеленського та Дуди у Верховній Раді: дивіться відео