Зеленський подякував пожежникам з Енергодару

Особливо його подяка стосувалася тих, хто робить це на тимчасово окупованих Росією територіях. Зокрема, український лідер виділив рятувальників, які сьогодні вийшли на протест в Енергодарі. Вони, за словами президента, заслуговують підтримки від усіх нас.

Більше Росія відчує справжню вагу кожної ракети, – Зеленський звернувся до українців та партнерів

Зеленський зауважив, що чинити супротив окупантам дуже важливо для перемоги України у війні. Мовляв, так загарбники знатимуть, що не можуть встановлювати свої правила на наших територіях.

Кожен і кожна мають показувати, що в окупантів немає жодного права щось вирішувати на нашій землі. Це важливий компонент нашої перемоги,
– сказав він.

Протест пожежників у Енергодарі

Вранці 20 травня мер Енергодара Дмитро Орлов у телеграмі повідомив про те, що рятувальники міста вийшли на акцію протесту біля палацу культури "Сучасник". Вони вимагали відпустити начальника пожежно-рятувального загону Віталія Трояна, якого викрали російські окупанти.

Протест рятувальників в тимчасово окупованому Енергодарі / Фото Дмитра Орлова

Міський голова зазначив, що росіяни застосовували до протестантів силові методи – били їх та нищили пожежно-рятувальну техніку.

Зауважимо, що на момент створення даного матеріалу, дописи Орлова видалені. Однак, фото та відео з протесту залишилися в мережі.

Окупанти силою розігнали протест пожежників в Енергодарі: дивіться відео


Що відомо про викрадення Віталія Трояна

Начальника пожежно-рятувального загону Енергодара Віталія Трояна викрали 18 травня. Про це також повідомив мер Дмитро Орлов.

До теми Окупанти вчинили пожежу у готельному комплексі "Сосновий бор" в Енергодарі

За його інформацією, близько опівдня окупанти приїхали до пожежної частини ДПРЧ-13 та провели обшук в кабінеті начальника. Далі вони силоміць відвезли чоловіка у невідомому напрямку. Міський голова припустив, що загарбники пропонували Трояну працювати на Росію. З того часу жодної інформації про очільника енергодарських рятувальників не з'являлося.

Нічне звернення Зеленського до українців 20 травня: дивіться відео