Чи приходять рахунки за комуналку у зруйнованому житлі

Деяким українцям приходять рахунки на оплату комунальних послуг за користування житлом, яке зруйноване, або у якому вони не мешкають, повідомляє 24 Канал з посиланням на Закон України.

Дивіться також Як зміниться вартість газу для побутових споживачів з 1 червня

До редакції видання "На пенсії" звернулася 84-річна Віталія Кучеренко. Вона – внутрішньо переміщена особа з села Козацьке Херсонської області. У червні 2023 року через руйнування будинку переїхала до Одеси. Але, попри це, "Херсоноблгаз" і досі надсилає їй рахунки: борг нібито накопичився з 2022 року і вже становить 9 000 гривень.

Як уникнути боргів

Не платити за комуналку можуть усі громадяни, які понад 30 днів не жили у своїй квартирі чи будинку. Тоді у них з'являється право вимагати від постачальника комунальних послуг зупинити нарахування. Для цього потрібно звернутися із заявою до постачальника і надати довідку про відсутність у своїй оселі. Такою довідкою може бути:

  • довідка ВПО;
  • довідка про проходження лікування;
  • довідка про проходження військової служби;
  • довідка про перетин кордону;
  • довідка, що підтверджує пошкодження чи руйнування житла через бойові дії.

Звернутися із заявою та довідкою потрібно до Центру комунального сервісу. Там зроблять перерахунок на холодну та гарячу воду і вивезення сміття. Це можна зробити онлайн або надіслати документи поштою.