Ембарго на нафтопродукти буде більш суттєвим

З 5 грудня 2022 року діє ембарго на російську нафту країн G7, США та Австралії, а з 5 лютого запрацюють санкційні обмеження ЄС ще й на нафтопродукти.

Читайте також Більший видобуток, але менший дохід: як Росія почала менше заробляти на нафті

Видання Reuters, посилаючись на російського високопосадовця, зазначає, що ембарго ЄС на нафтопродукти з Росії може вдарити по економіці країни сильніше, ніж нафтові обмеження. Тож у країні-агресорці прогнозують зменшення обсягів перероблення нафти на 15% через санкції.

Чому у Росії переймають через обмеження на нафтопродукти

Річ у тім, що в Росії недостатньо потужностей для зберігання нафтопродуктів, тому частина нафти, з якої вони виготовляються зараз, піде на експорт в сирому вигляді.

Також набагато простіше транспортувати нафту, ніж нафтопродукти, адже для цього не потрібні маленькі танкери. Ба більше нафту можна возити у віддалені регіони Азії та Америки, а от з нафтопродуктами так не вийде. Для збуту нафтопродуктів Росії потрібні ринки поблизу.

Ми вважаємо, що ембарго на нафтопродукти може виявитися більш суттєвим, ніж ембарго на нафту, з огляду на те, що експорт енної кількості нафтопродуктів набагато складніший з погляду логістики, ніж експорт еквівалентної кількості нафти,
– аналітик московської брокерської компанії Рон Сміт.

Він додав, що його агенція виходить з того, що два ембарго разом скоротять видобування російської нафти та загальний обсяг експорту, можливо, на 1 мільйон барелів на добу до кінця першого кварталу 2023 року.