Нафтове ембарго сильно б'є по Кремлю. Про це пише Bloomberg. Детальніше інформує 24 канал.
Читайте також Санкції потужно вдарять по видобутку російської нафти у 2023: наскільки він скоротиться
Москва втратила понад 1,5 мільйона барелів на добу
У виданні зазначили, що раніше адміністрація США побоювалася що санкції ЄС щодо російської морської нафти призведуть до стрімкого зростання цін Зокрема, особливе занепокоєння викликала заборона на надання суден, страхування та фінансування російських вантажів щодо транспортування нафти в будь-яку точку світу.
Аби пом'якшити вплив, навіть запропонували встановити граничну межу ціни на рівні 60 доларів за барель. Якщо вартість нижча, то заборона на постачання та послуги не застосовується.
Схоже, що наразі хвилюватися не варто, зазначило видання. За даними Bloomberg, останні російські барелі відправлені в порти Європи. Москва втратила ринок – понад 1,5 мільйона барелів на добу. Ймовірно, до кінця 2022 року Росія втрачатиме ще 500 000 барелів на день, якщо Польща та Німеччина виконають свої зобов'язання припинити імпорт нафти трубопроводами.
Дізнайтеся більше Набули чинності нафтові санкції Євросоюзу проти Росії
Побоювання, що санкції ЄС підвищать ціни на нафту, не виправдалися
Цікаво, що ціни на нафту не злетіли, а навпаки впали. Зокрема, до 9 грудня нафта Brent продавалася за менше, ніж 77 доларів за барель. Це, до речі, на 14% нижче від максимумів, досягнутих 5 грудня – після того, як санкції набули чинності.
Тим Urals значно подешевшала і продавалася трохи більше, ніж за 40 доларів за барель у балтійських портах. У виданні наголосили, що це приблизно беззбитковий рівень собівартості виробництва нафти.
Санкції ЄС не створили дефіциту нафти, а спричинили локальне перенасичення цих ринків,
– підкреслило видання.
Коротко про нафтове ембарго
- 5 грудня набули чинності нові санкції ЄС проти Росії. Зокрема, йдеться про імпорт нафти морським шляхом.
- Важливо, що таке обмеження дасть змогу встановити ліміт на коливання ціни на підставі надзвичайних ринкових умов та різко зменшить доходи держави-агресорки.
- Також ЄС, Австралія та G7 затвердили граничну межу цін на нафту – 60 доларів за барель.
- Тим часом у Росії дуже незадоволені такими нововведеннями. Навіть хочуть запровадити мінімальну ціну на нафту.