Населення України в серпні купило валюти на 1,47 мільярда доларів. А продало комерційним банкам готівкової та безготівкової валюти на 1,36 мільярда доларів (в еквіваленті). Це вперше з початку війни.

Читайте також Ексклюзивно для читачів 24 каналу: як отримати бонус від криптобіржі Bybit

За даними НБУ, чиста купівля валюти склала 106,6 мільйона доларів.

Готівковий ринок України

Порівняно з квітнем 2022 року, коли українці продали 315 мільйонів доларів, а купили 90 мільйонів, у серпні цього ж року цифри стрімко зросли.

Безготівкова валюта

Нагадуємо, НБУ дозволив банкам з 21 липня продавати громадянам безготівкову іноземну валюту з подальшим її розміщенням на депозит від трьох місяців (у межах щомісячного ліміту в 50 тисяч гривень). НБУ очікує, що це також сприятиме зниженню тиску на готівковому сегменті валютного ринку.

Дані показують, що за серпень населення купило безготівкової валюти на 127,5 мільйона доларів.

Всього за 2021 рік населення продало валюти на 26 208 мільйонів доларів і купило на 24 614 мільйонів доларів. Чистий продаж склав 1 594 мільйонів доларів.

До теми Долар знову суттєво подешевшав: скільки коштує валюта в обмінниках

Яким буде курс долара восени

Експерт Данило Монін, у коментарі 24 каналу спрогнозував, що готівковий курс гривні буде стабілізований й у вересні може залишитись на рівні 40 – 41 гривня.

  • Перенесення виплат боргових зобов'язань, зростання активності зернового експорту через порти України та грантове фінансування, що входить до країни – це все сприятиме укріпленню гривні.
  • Серед основних факторів, які до кінця поточного року впливатимуть на курс гривні до інших валют, залишається емісійне фінансування дефіциту бюджету, тобто шляхом "друку грошей". На тлі того, що Національний банк підняв облікову ставку до 25%, Міністерство фінансів не поспішає поміняти ставку для залучення коштів на вільному ринку.