Виявляється, сьогодні українській гривні не 26 років, а понад 8 століть. Вперше її було впроваджено за часів правління князя Володимира Великого. Відтоді, гривнею періодично користувалися аж до радянського союзу.

Читайте також Ексклюзивно для читачів 24 каналу: як отримати бонус від криптобіржі Bybit

Коротка історія гривні

Як повідомляють в НБУ, її назва походить від слова "гривна". Так, за часів Київської Русі, називали нашийну прикрасу.

  • У 8 – 9 століттях під час торговельних операцій і сплати данини гривна використовувалась як міра ваги й лічби;
  • У 12 – 14 століттях роль грошей виконували переважно срібні злитки, що називалися "гривнями";
  • Пізніше відродити власне карбування монет планував Богдан Хмельницький. Він прагнув проводити самостійну фінансову політику, вважаючи її однією з основних ознак державності. У часи Визвольних змагань існувала "лічильна гривня";
  • 1 березня 1918 року Центральна Рада прийняла закон про запровадження нової грошової одиниці – гривні, яка поділялася на 100 шагів і дорівнювала половину карбованця.

Часи Незалежності

Як розповідає історія, зі здобуттям Україною незалежності, деякий час в обігу перебували лише рублі та купонокарбованці. З листопада 1992 року єдиним засобом платежу серед населення став український карбованець.

Через 4 роки, у 1996 році, в Україні відбулася грошова реформа, у наслідок якої національною валютою стала гривня.Були введені банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100 гривень.

Розмінну монету хотіли назвати або ж "сотий", або "резана". Попри це, було вирішено надати перевагу "копійці".

Карбувалася вона на Луганському верстатобудівному заводі, також, частково на монетному дворі Італії. Було випущено номінали вартістю 1, 2, 5, 10, 25 і 50 копійок. З 1994 року в Україні відкрито Банкнотну фабрику, а у квітні 1998 року засновано Монетний двір.

Цікаво Ажіотаж серед українців: валюту купують більше, ніж продають

Інші цікаві факти

  • Першою історичною постаттю, яку затвердили для купюр, і стосовно якої не сперечалися, був Богдан Хмельницькій на банкноті номіналом 5 гривень;
  • Перші гривні були надруковані у Канаді та Великій Британії;
  • Символ гривні (₴), у якій присутня кирилична літера "г", яка позначає першу букву в слові "гривня", та дві горизонтальні паралельні лінії, є майже ідентичним до символу половини давньоримської одиниці ваги – секстули;