Про це в ефірі 24 Каналу розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса. За його словами, падіння рубля навіть більше, ніж гривні з початку повномасштабного вторгнення.
Дивіться також Компенсація за провали: як у Кремлі надумали здерти з росіян 40 мільярдів доларів
Рубль входить до найслабших валют світу
Фурса зазначив, що позиції рубля впали на 5 – 10%. За останні місяці російський рубль входить до найслабших валют світу, однак про карколомне падіння поки не мовиться.
Чому триває таке зниження рубля за останній тиждень, поки не дуже зрозуміло. Цього тижня виросли ціни на нафту через рішення Саудівської Аравії. Зазвичай, коли нафта зростає в ціні, то укріплюється рубль. Цього тижня такого не відбулось,
– сказав він.
Інвестиційний банкір підкреслив, що наразі неможливо точно визначити фактори, які вплинули на обвал рубля. Економіка Росії йде шляхом поступового падіння.
"Російська економіка йде шляхом поступового занурення: вона деградує, але поступово. Навряд чи ми побачимо цього року, що в один момент все розвалиться. Ми маємо приклад Ірану, який вже 40 років під санкціями. Він набагато бідніший, ніж був на початку санкцій, але досі існує", – вважає Фурса.
Фурса про падіння російського рубля: дивіться відео
Падіння рубля більше, ніж гривні
Сергій Фурса зауважив, що курс рубля в Росії останній рік є реальним. Росіянам вдалося стабілізувати його рік тому, коли вони запровадили багато жорстких заходів.
Минулого року ми спостерігали навіть укріплення рубля, який перед війною був приблизно 75, а влітку – вже 60. Потім динаміка змінилась. Ми бачимо, що зараз за останній час з 60 до 82 – це досить значне падіння рубля. Більше, ніж падіння гривні з початку повномасштабного вторгнення,
– пояснив банкір.
Обвал російського рубля: останні новини
- Станом на п'ятницю, 7 квітня, курс долара США перетнув позначку у 83 рублі. Це піковий рівень з 6 квітня 2022 року. Водночас вартість євро злетіла вище 91 рубля вперше з квітня минулого року. Відтак грошова одиниця зафіксувала найбільший спад за день за останній рік.
- Загалом від початку 2023 року долар у Росії подорожчав на 17%. Динаміку рубля прокоментував й міністр фінансів держави-агресорки Антон Сілуанов. За його словами, останні зміни пов'язані або зі збільшення обсягів імпорту, або скороченням доходів від експорту. Він додав, що курс валюти дотримується ринкових принципів та реагує на зміни зовнішньоекономічної кон'юнктури.
- На тлі "від'ємного зміцнення" російського рубля жителі держави-агресорки намагаються придбати недружні валюти, стоячи у довжелезній черзі до обмінників. Відео нового тренду навіть потрапило у соціальні мережі. Схоже, що одними із перших запастися іноземними валютами вирішили жителі російського Санкт-Петербурга. Додамо, що це одне із найбільших міст держави-агресорки.