Російське пальне в Україні

За словами аналітика видання "Нафторинок" Олександра Сіренко через значні обсяги російських нафтопродуктів на європейському та українському ринках, ціна на пальне зараз падає.

Читайте також Данська компанія працює з російськими військовими і заробляє на цьому мільйони

Кон'юнктура цінова в Європі поламалася, коли був впроваджений пакет санкцій проти Росії на ринку нафти та нафтопродуктів. 5 лютого він набрав сили, але до цього моменту Східна Європа підготувалася і дуже багато продукту про запас завезла, в тому числі із Росії. І в тому числі до нас, на жаль, цей продукт потрапляє,
– додає експерт.

Тобто якщо глянути на ціну пального, то можна зрозуміти, що зараз продаються саме нафтопродукти країни-агресорки. Мова йде про дизельне пальне та скраплений газ.

Які зараз ціни на пальне в Україні

За даними "Мінфіну", середні ціни на пальне станом на 24 лютого склали: бензин А-95 – 47,63 гривні, бензин А-92 – 46,61 гривні, дизпальне – 50,40 гривні, а автомобільний газ – 24,21 гривні.

До речі Ціна пального навесні: чи варто чекати на різке зростання бензину та дизелю

Чому російські нафтопродукти потрапляє на український ринок

За словами Сіренко трейдери самі й не заперечують, що купують російську суміш. Ба більше, це навіть не заборонено законодавством Євросоюзу, адже у санкційному пакеті прописано, що "суміші дозволено".

Тобто, з одного боку, ми маємо низькі ціни, але це боротьба з совістю... Як вона (суміш. – Ред.) з'являється і хто привозить російські до європейських портів – питання, певно, щодо виконання цих санкцій у Європі. А в Україні це також, виходить, що дозволено. Митники пропускають, прикордонники пропускають, і в принципі вся система влади, як виявилося, "дірява" на такі поставки,
– каже експерт.

Виходить так, що кінцевому споживачу добре, адже ціна падає, але те, що ми продовжуємо працювати з терористом – суперечить українським принципам.