Ситуація на ринку газу

У відповідь на заходи з енергозбереження та високі ціни, попит на газ у Європі падає. У МЕА очікують, що:

  • споживання газу цьогоріч скоротиться на 0,8%,
  • а у наступному році зросте лише на 0,4%

Читайте також Просто і швидко: як навчитися інвестувати в криптовалюту

Ринки природного газу в усьому світі загострюються з 2021 року, і очікується, що глобальне споживання газу скоротиться на 0,8% цього року внаслідок рекордного скорочення на 10% у Європі та незмінного попиту в Азійсько-Тихоокеанському регіоні,
– зазначають у МЕА.

Споживання газу в Європі

За перші місяці 2022 року споживання газу в Європі знизилось на 10% проти аналогічного періоду з 2021 рік. Це було зумовлено падінням на 15% у промисловому секторі, оскільки підприємства скоротили виробництво через різке зростання цін.

Детальніше Російському газу знову непереливки: в Європі пропонують обмежити ціну на блакитне паливо

Енергетична криза

Енергетична криза перед початком опалювального сезону може посилитись, якщо Москва накладе санкції на українську енергетичну компанію НАК "Нафтогаз". Нагадаємо, що компанія – це останній діючий маршрут поставок російського газу до Європі.

Також цьогоріч Європа намагалася заповнити дефіцит російського трубопровідного газу частково внаслідок збільшення імпорту зрідженого природного газу (СПГ). У МЕА прогнозують, що імпорт СПГ в Європу цього року зросте більш ніж на 60 мільярдів кубометрів, або більш ніж удвічі більше, ніж обсяг глобального експорту СПГ.